Yüzdeki Kırışıklıklar Nasıl Gider

  • 04 Nisan 2016
  • 869 kez görüntülendi.
Yüzdeki Kırışıklıklar Nasıl Gider

Yüzümüzdeki ölü hücreler nedeniyle oluşan kırışıklıklar tüm bayanların genel sorunlarıdır. İlerleyen yaşa bağlı olarak ciltlerde oluşan kırışıklıklar gün geçtikçe fazlalaşır. Kırışıklıklar çoğalmadan önlem almakta faydalıdır. Kırışıklıkların gidermek için ilk adım ise cildimizi kurutmamak yani düzenli olarak nemlendirmek. Sürekli hava değişimi güneş, rüzgâr cildimizi oldukça fazla kurutmaktadır bunlara önlem olarak düzenli olarak nemlendirici kremler kullanmalıyız. Cildimizi çok fazla güneşe mağdur bırakmamalıyız. Güneşe çıktığımız zamanlarda güneş geliyor diye gözlerimizi kısmamalı güneş gözlüğü takmalıyız gözlerimizi kıstığımız zaman, göz çevresinde kırışıklıklara yol açmış oluruz. Düzenli olarak günlük eğer vaktimiz yok ise haftalık düzenli olarak yüzümüze bakım maskesi uygulamalıyız. Cildimizi beslemek ve kırışıklıkları önlemek için en iyi yöntem maskedir.

Alın bölgemizin kırışmasını engellemek için aşağı doğru bakıp kaşlarımızı çatarak 10 saniye bu harekette kalıp bu hareketi de 3 defa tekrar etmemiz ve avuç içlerimiz ile kaş bölgemizi gerdirerek masaj yapmamızda son derece faydalıdır.

Yanaklarımızdaki kırışıklıkları ve sarkmaları giderilmesi için tek yapmamız gereken balon şişirmek ya da şişiriyormuş gibi yapmak yani yanaklarımızı şişirip 10 saniye beklemektir. Bu egzersizi düzenli olarak günde 3 defa yapmamız yeterli olur.

Göz çevresi ve kaz ayaklarında ki kırışıklıklar için başparmaklarımız ve işaret parmaklarımız ile gözlerimizi aşağıdan yukarıya doğru gerdirmemiz gerekmektedir.

Yüzde kırışıklığa en büyük etken ise konuşurken istemsiz bir şekilde kaşlarımızın çatılmasıdır. Yazdığım hareketleri egzersizlerin faydasını görebilmek için kaşlarımızı çatmamalıyız.

Yüz kaslarına en iyi gelen hareket gülmektir o yüzden bol bol gülmenizi tavsiye ederim…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ