Yemekten Sonra Bunları Asla Yapmayın!

  • 01 Mayıs 2016
  • 1.208 kez görüntülendi.
Yemekten Sonra Bunları Asla Yapmayın!

Güzel ir yemek yedikten sonra keyif yapmak hepimizin hakkı. Zaten birçoğumuzda yemek yedikten hemen sonra biraz yatayım dinleneyim veya yemek yedikten hemen sonra biraz meyve yiyeyim yerken televizyon izlerim, çay içerim diyorsanız aslında en sık yapılan o yanlışları yapmış oluyorsunuz… Yemekten hemen sonra uyumak son yılların en çok görülen hastalıklarından olan obezite ve reflüye neden olabilmektedir. Yine ayını şekilde yüzme gibi aktiviteleri yapmakta mide kramplarına neden olabilir. İşte sizlere yemek yedikten sonra neler yapmamalıyız yazmak istedim.

duş1

 

Duş Almak

Yemek yedikten hemen sonra kesinlikle duş almamalıyız. Hele ki çok sıcak su ile duş kesinlikle almayın. Karnımız çok tokken duş alırsak eğer yemeğin sindirilmemesine neden olur.

 

2Çay İçmek

Yemeklerden hemen sonra çay içmemeliyiz. En az 1 saat kadar bir süre sonra çaylarımızı içmeliyiz. Yemekten hemen sonra çay içme alışkanlığımızdan vazgeçmeliyiz. Çünkü bu alışkanlık demir eksikliğine neden olmaktadır.

 

3

Meyve Yemek

Yemekten hemen sonra meyve yemek çok zararlıdır bizlere meyvenin vitaminlerinden çok kilo olarak geri dönmektedir. Yediğimiz meyvelerinin faydalarını alabilmemiz için meyvelerimizi sabah veya akşam aç karnına tüketmeliyiz.

 

cocukla-beraber-uyumak-ne-kadar-dogru-03

 

Uyumak

Yemekten hemen sonra uyumaktan kaçının. Yemekten hemen sonra yatar pozisyona geçersek eğer yediğimiz yemekten ötürü midemizde yanmalar oluşabilir. Yemek yedikten sonra en az 2 saat sonra yatar duruma geçmemeliyiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ