Vücut Tipleri Nelerdir

  • 27 Kasım 2016
  • 1.028 kez görüntülendi.
Vücut Tipleri Nelerdir

Şık ve iyi bir görünüme sahip olmak için sadece pahalı ve kaliteli kıyafetlere sahip olmak gerekmemektedir. Vücut tipini bilmek ve buna göre uygun kıyafetlerden yana seçimler yapmak iyi giyinmenin önde gelen şartlarından biridir. Elma, Armut, Kum Saati ve Dikdörtgen olmak üzere 4 tür vücut tipinden söz edilmektedir. Her ne kadar detaylara göre kategori sayısı artsa da temel olarak çoğu kadın vücudu bu 4 tür vücut yapısında toplanmaktadır.

Elma Vücut

Bacaklar gövdeye oranla daha ince kalıyor ve dar kalçalar söz konusuysa elma vücut tipine yakın bir vücut yapısından bahsedilir. Elma vücut tipinde, karın, bel ve göğüs bölgesinin bulunduğu gövde vücudun diğer kalan bölgelerine göre daha geniş kalmaktadır. Özellikle en önemli detay göğüslerin vücudun en geniş bölgesi olmasıdır. Genel manada, elma vücut kişiler kilo alma konusunda şikayetçidirler. Çünkü kilo almaya meyilli oldukları saptanmıştır. Ancak bu tipe sahip kadınların kilolu olduğu anlamına gelmemektedir.  Üstelik kilo problemi olmadığı halde ve hatta oldukça zayıf olduğu halde gövde bölgesinin vücudun kalan yerlerine oranla geniş olduğu kadınlar da vardır.

Armut Vücut

Kadınlar arasında en yaygın olan vücut tipi olarak armut vücut görülür. Bu tür vücut tipinde vücudun alt bölgesi üst bölgeye oranla geniş kalmaktadır. En belirgin özellikleri, göğüs bölgesinin dar olması ve basenlerin geniş olmasıdır.

Kum Saati Vücut

Kum saati vücutta vücudun bölgelerinin birbirine orantılı olması sebebiyle bu vücut tipi ideal bir vücut olarak gösterilmektedir. Bel çizgisinin oldukça düzgün ve kıvrımlı olduğu söylenebilir.

Dikdörtgen Vücut

Dikdörtgen vücutta omuzlar, göğüs ve basenler eşit genişliktedir. Bel kıvrımında bahsetmek neredeyse güçtür ya da oldukça az bir kıvrım söz konusudur. Dikdörtgen vücut tipindeki kadınlar pek kilo problemi çekmez. Sportif bir görünüme sahiplerdir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ