Vücut Tipinize Göre Nasıl Giyinmelisiniz

  • 25 Kasım 2016
  • 410 kez görüntülendi.
Vücut Tipinize Göre Nasıl Giyinmelisiniz

Güzel ve şık giyinmenin başlıca kuralı kişinin bedenini tanıması ve ölçülerini bilmesidir. Vücudunu tanıyarak kıyafet seçimi yapan bireylerin şık görünmesi kaçınılmaz olur. Üstelik kıyafetin bedene uygun olması kıyafetin de detaylarının daha göz önünde bulunmasını sağlamış olur. Bu durumda ne kalın bellerin ne büyük göğüslerin ne de geniş kalçaların sorun teşkil ettiği düşünülmez. Çünkü, vücut tipine göre giyinirken özen gösterilen başlıca şey, vücuttaki sorunlu ya da dikkat çeken bölgenin bilinmesi ve dikkatin başka bölgelere çekilmesi olmaktadır. Kişilerin, sorunlu buldukları bölgelerini vurgulayan seçimlerden uzak durmaları gerekir.

GENİŞ ÜST BEDEN VE BÜYÜK GÖĞÜSLERE GÖRE NASIL GİYİNMELİ

Büyük göğüslere ve geniş omuzlara sahip kişiler öncelikle bu bölgelerinin vücutlarına göre daha orantılı durmasını amaçlamalıdırlar. Büyük göğüslere sahip kadınların en çok yaptığı hatalardan biri kapalı yaka kıyafetleri giymeleridir. Bunun yerine V yakalı, açık yaka kıyafetler tercih etmek daha doğru olacaktır. Aşırı dar kıyafetler, üst bölgeye tamamen oturan kıyafetler de yanlış seçimler arasında yer alır. Salaş modeller veya vücudun üst bölgesine dikkat çeken aksesuarlar tercih edilmemeli koyu renkli ölçülü bir yerde biten yakalı kıyafetler kullanılmalıdır. Geniş omuzlar içinse kayık yaka modeller doğru bir seçim değildir.

KALIN BELLİLER NASIL GİYİNMELİ

Kalın bele sahip kimseler, omuzlarını ya da kalçalarını bele göre daha geniş gösterecek kıyafetlerden yana tercihlerini yapmalıdırlar. Vücudu saran, omuzlara dikkat çeken açık yakalı, dar ve düz kesim kıyafetler giyilebilir. Aynı şekilde V yakalı elbiseler de vücudun orantılı görünmesini sağlayacaktır. Kemer kullanımı beli ön plana çıkaracağından kemer kullanmaktan kaçınılmalıdır.

ALT BEDEN VE ÜST BEDEN ARASINDA FARKI OLANLAR NASIL GİYİNMELİ

Gövdesine göre bacakları kısa kalan kişiler, gövdenin daha uzun görünmesine yol açan düşük belli pantolon ya da eteklerden kaçınmalıdırlar. Ancak belin yukarısında biten kıyafetler alt bedenle denge oluşmasını sağlar. Pantolonla uyumlu bir renkte kemerle şık görünüm elde etmek mümkündür.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ