Uzun saçlı kadınların yaptığı hatalar

  • 29 Şubat 2016
  • 642 kez görüntülendi.
Uzun saçlı kadınların yaptığı hatalar

En çok karşılaştığımız durumlardan biri olan uzun saça sahip olma çabaları her zaman istediğimiz sonucu almamıza sebep olmuyor. Her bayan uzun saça sahip olmak istiyor fakat bunun için istediği saça sahip olamıyor. Uzun saç herkesin hayalidir genellikle. Fakat uzun saç kullanmak aslında çok zordur. Özellikle de çevremizde uzun saçlı kadınların yaptığı hatalar saçlarının dökülmesine ya da yıpranmasına sebep oluyor. Böylece kötü bir görünüm ortaya çıkıyor.

Kalın uçlu tarak tercih edilmeli

Uzun saç kullanan bayanlar için birkaç tavsiye vereceğiz. Sizin de bildiğiniz gibi uzun saçlı kadınların yaptığı hatalar arasında en büyük hata saçlarımız karışık iken taramaktır. Bu saçlarınıza yaptığınız en büyük kötülük olacaktır. Çünkü uzun saçlar kuruyken taranırsa kırılmalara ve dökülmelere sebep olur. Bunun için yapmanız gereken duşa girmeniz ve şampuanın yanı sıra saç kremi kullanarak geniş uçlu tarak kullanmak olacaktır. Özellikle uzun saçlı kadınların kullanması gereken tarak plastik tarak olmamalıdır. Bu saçınızın yıpranmasına neden olur.

Saçınızın yağlanmasını bekleyin

Birçok kadının bildiği saç yağlanması aslında saçlarımız için çok faydalıdır. Çünkü köklerde oluşan bu yağın oluşması saçlarımızın nemlenmesini sağlayacaktır. Kuru saçları olan kişilerin yaptığı hata olan her gün saç yıkamak aslında iyi değildir. Saçlarınızı her gün yıkarsanız saçınızda yağ üretilmez buda saçınızın daha sert ve kuru olmasına sebep olacaktır. Bunun için her gün duş almak yerine bir gün arayla duş almalısınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ