Tangram seti ve kitapları Başaran Yayınları’nda

  • 22 Haziran 2016
  • 676 kez görüntülendi.
Tangram seti ve kitapları Başaran Yayınları’nda

Tangram setleri hepimiz için hem insanlık tarihine dayanan eski bir kavram, hem de zeka gelişimi açısından yeniden moda olan yeni bir kavramdır. Tangram, taş, kemik, plastik veya tahtadan yapılmış, düzgün olarak kesilmiş geometrik şekillerin çeşitli formlar oluşturacak şekilde birleştirilmesidir. Yaratıcılığı artıran bir çalışmadır, beyni ve zekayı geliştirir. Hedef belirlenen formu yardım olmaksızın birleştirebilmek, kolaydan zora doğru yapılan çalışmalar sayesinde yaş sınırı olmaksızın herkes için en doğru zeka oyunlarından birisi olarak biliniyor. Tarihi çin tarihine kadar dayanıyor ve çinlilerin hala aktif olarak kullandığı bir yöntem. Bu sebeple dünyada pek çok kurum tarafından tangram sadece bir oyun değil, aynı zamanda bir yaşam tarzı olarak biliniyor.

Günümüzde tangram setleri yeni kullanılmaya başlayan bir zeka oyunu, daha doğrusu ülkemizde yeni yeni moda olan bir oyun tangram seti. Oyun seti diyoruz çünkü sıkıcı zeka oyunlarından farklı olarak aynı zamanda çokta eğlenceli bir oyun türü. Tangram setlerini uzun süre kullanan kişilerin ne kadar zeki olduğu araştırılmış ve ispatlanmış bir gerçektir. Tangram setleri günümüzde kitaplarla desteklenen bir oyun türüdür. Kitaplarla destekleniyor olması ise onun daha kolay anlaşılır ve her kesim tarafından rahatlıkla uygulanabilir olmasını da sağlamaktadır.

Tangram seti ve kitapları başaran yayınlarının profesyonel olarak üzerinde durduğu bir alandır. Başaran yayınları tangram setlerini kopyalamıyor. Aksine kendi ürettiği materyaller ile tangram setlerinde neredeyse çığır açıyor. Kitapları ile nasıl oynanacağını ve zekamıza neler katacağını anlatıyor. Bu da tangramın türk felsefesine adapte olabilmesi açısından çok yararlı bir katkı olmaya devam ediyor. Tangram seti edinmeye karar verdiyseniz tercih edeceğiniz öncelikli adres başaran yayınları olmalıdır. Ülkemizde satışa sunulan pek çok tangram seti kopyala yapıştır yöntemi ile diğer ülkelerdeki tangram setlerinin birer örneğini teşkil etmektedir. Tangram setlerindeki bu hassas denge, halkların anlama ve öğrenme yeteneğine göre yazılmış olması açısından oldukça önemli ve ciddi bir meseledir. Tangram seti alırken mutlaka profesyonel hizmet veren ve alanında hassas olan başaran yayınlarını tercih etmelisiniz. https://www.basaranyayinlari.com.tr/TANGRAM,LA_217-2.html

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ