Sonbahar Aylarının Vazgeçilmez Gözde Kıyafetleri

  • 24 Kasım 2016
  • 314 kez görüntülendi.
Sonbahar Aylarının Vazgeçilmez Gözde Kıyafetleri

Sıcak yaz aylarının ardından gelen serin ve rüzgarlı günlerin sahibi olan sonbahar ve kış aylarında gardıroptaki ince kıyafetler yerini kalın kıyafetlere bırakır. Sonbaharın başlangıcı da dolaptaki kıyafetlerin yenilenmesi için ideal bir olarak ele alınabilir. Bu mevsimin özellikle geçiş dönemi olması sebebiyle kişilerin ne tür kıyafet giyeceğine karar vermesinde zorlukların ortaya çıktığı görülür. Bu nedenle sonbahara uygun bazı temel kıyafetleri edinmek hem bu sene hem de gelecek senelerde giyim konusunda kişinin rahat etmesini sağlayacaktır.

İlk olarak soğuk günlerin kurtarıcısı olan kazak seçimlerinin hafif ve kalın olmayan türlerinden seçmek sonbahar için oldukça doğru bir seçim olacaktır. Bu mevsimin kış kadar soğuk olmaması nedeniyle aşırı kalın kıyafetler kişinin terlemesine yol açacak ve rahatsızlık duymasına neden olacaktır. Bunların yerine ağır olmayan ve terletmeyen -ki aynı zamanda üşütmemesi de gerekir – kazaklardan seçmek gerekir. Renk olarak tercihler ise, bej, haki ve mavi tonlarında olursa her türden kıyafetle kombinlemek oldukça kolay olacaktır. Kazaklarla beraber kullanılan maxi etekler şıklığına ve görünümüne önem veren kadınlar için ilk sırada yer alır. Yaz mevsimi kadar sonbahar aylarında opak çoraplarla giyilebilen eteklerle dikkatleri toplamak mümkündür. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli şey sadece etek renginin kullanışlı olmasına özen göstermek ve diğer kıyafetlerle uyumunu göz önünde bulundurmaktır.

Şal seçimlerinde ise yine kalınlığa özen göstermekte fayda vardır. Kış aylarında daha kalın modeller tercih edilirken sonbahar için ise ince olan modeller idealdir. Bu aksesuarların sade basit bluzlara bile hava katması nedeniyle mutlaka gardıropta bulunmasında fayda vardır. Bunların yanı sıra ceket seçimlerinin ise deri ya da blazer ceketlerden olması iyi olacaktır. Sonbahar aylarının sıcaklık değerine en uygun ceketler arasında bu ceketler yer alır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ