Sigarayı Bırakanlara 6 Detoks Besini

  • 12 Haziran 2016
  • 530 kez görüntülendi.
Sigarayı Bırakanlara 6 Detoks Besini

Sigara alışkanlığınızı bir kıyıya bıraktınız ve bu hususta son derece kararlısınız…

Sigara alışkanlığınızı bir kıyıya bıraktınız ve bu hususta son derece kararlısınız. Şimdi onun etkisinden tamamıyla arınma zamanı! Uzman Diyetisyen Merve Tığlı, bu hususta size yardımcı olacak ve içerdiği antioksidanlarla bedeninuzda resmen detoks mucizesi yaratacak gıdaları sıralıyor:

Tere: Terenin beneninize olan tesiri yalnızca bronşlarınızı temizlemekten ibaret değil. Tereyi kullanarak lezzetlendireceğiniz salatalar, yağ yakımını da destekler

Menengiç kahvesi: Daha evvel kahvenin beraberinde içtiğiniz sigaraları unutun! Menengiç kahvesi sigaranın tüm kötü tesirlerini bedeninuzdan temizlemeye yardımcı. Günde 1-2 fincan tüketebileceğiniz menengiç kahvesi, sigara dumanının kapattığı solunum yollarınızı tekrardan açar.

Keçiboynuzu çayı: 4-5 adet kuru keçiboynuzu dalından yapabileceğiniz enfes keçiboynuzu çayıyla hem bedeninizi yenileyebilir hatta sigaranın bedeninuzda oluşturduğu gerilimi bir daha hiç dönmemek üzere silebilirsiniz.

Greyfurt: Genellikle soğuk kış günlerinde tercih edebileceğiniz, hem beden direncini hatta akciğerlerin işlevsel çalışma kapasitesini artıran bu eşi benzeri olmayan gıda içerdiği antioksidanlarla ünlü!

Elma: Bir demliğin içerisine elmayı kabuğuyla dilimleyin ve içerisine bir tutam zencefil, 2 çubuk tarçın atın. Karışımı demleyin. Akciğerlerinizi içtiğiniz bu karışımla yenileyebilirsiniz.

Ebegümeci: Kanserden koruyucu bu görkemli gıdanın çayını her gün aç karna 1 fincan için. Bu çay, sigarayı bırakan kişilerin akciğerlerini 70 günde temizler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ