Sigara İçenler İçin Cilt Maskesi

  • 21 Nisan 2016
  • 448 kez görüntülendi.
Sigara İçenler İçin Cilt Maskesi

Sigara içenler için sizlere cilt maskesi tarifi vereceğim. Sizlere vereceğim tarifi güneş lekeleri, yaşlılık nedeni ile çıkan lekeler ve sarı lekeler üzerinde de oldukça etkili ir maskedir. Ancak bütün maskeler olduğu gibi şimdi yazacağım maskeyi de düzenli uygularsanız muhakkak etkisini göreceksiniz. Sigara içenler bilir maalesef sigara cildimizi kurutur ve bakımsız bir hale getirir. Sigara içerken hangi maskeyi uygularsanız uygulayın sadece geçici bakım olur.

Sigara kullanımı devam ettikçe leke hep çıkacaktır. Lekelerden kalıcı olarak kurtulmak için hem maskesi düzenli kullanmalı hem de sigarayı bırakmalı. Peki, maske için nelere ihtiyacımız var. 3 Damla limon suyu, 1 adet armut kabuğu, 1 çay kaşığı karbonat, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ve 1 çorba kaşığı yoğurt. Evet, sadece bu malzemeler yeterli cildimizde sigaradan dolayı lekeleri gidermek için. Malzemelerimizi bir araya getirip karıştırıyoruz ve maskemizi oluşturuyoruz. Yüzümüzde lekelerin bulunduğu yerlere masaj yaparak uyguluyoruz.  Maskemizi cildimize sürdükten sonra maskeyi yüzümüzde 15 dakika kadar bekletiyoruz.

15 dakika sonra yüzümüzü yıkıyoruz ve temizliyoruz. Yapmamamız gereken işlem bu kadardır. Bu maskeyi cildimize haftada bir uygulayabiliriz. Eğer cildimiz çok hassas ise alerji yapabilir. İçerisinde alerjiye sebep olacak malzemeler karbonat ve limon suyudur. Bu sebeple direk yüzümüze sürmektense ilk olarak kolumuzun bir kısmına azıcık sürüp 10 dakika bekledikten sonra yıkayabiliriz. Eğer herhangi bir olumsuz bir şey olmazsa yüzümüze gönül rahatlığı ile uygulayabiliriz…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ