Saçlar Nasıl Hızlı Uzatılır?

  • 11 Nisan 2016
  • 706 kez görüntülendi.
Saçlar Nasıl Hızlı Uzatılır?

Saçlarınız kısa ve geç mi uzuyor ama siz biran önce uzamasını mı istiyorsunuz. Aslında sizlere yazacağım adımları düzenli takip edip uyguladıktan sonra saçlarınızın hızla uzadığını fark etmiş olacaksınız. İlk adım olarak saçlarınızda bulunan kırıkları aldırın. Saçlarınızda ki kırıkları aldırmanız saçlarınızı güçlendirir ve hava almasını sağlar. Duş sırasında saçlarımızı şampuanlarken saç diplerimize masaj yapmalıyız saç köklerimize masaj yaparak köklerimizi rahatlatmalıyız. Saçlarımızı temiz tutmalıyız. Özellikle sprey kullanıldığımız zamanlar, saçlarımızı yağlanmadan kepeklenmeden önce temizlemeliyiz. Kullandığımız şampuanın saçımız için doğru şampuan olduğundan emin olmalıyız ki saçlarımızın kurumasına sebebiyet vermesin. Kuru saçlar ne kadar bakım yaparsak yapalım hem bakımsız gözükür hem de geç uzar.

Saçlarımızın kurumasını engellediğimiz gibi nemlenme oranını da yükseltmeliyiz. İster evde kendi yaptığımız saç maskeleri ile ister hazır satılan aldığımız saç bakım malzemeleri ile saçlarımızı nemlendirmeliyiz. Yılan yağı da saçların uzamasında son derece faydalıdır.

Beslenme konusu da etkilidir saçlarımızın uzamasında, düzenli beslenmeliyiz hem sağlığımız için hem de saçlarımızın sağlıklı olması ve çabuk uzaması için beslenme konusunda dikkatli olmalıyız. Ve en önemli madde saçlarımızı ısı ve boyadan olabildiğince uzak tutmamız. Evet, günümüzde maalesef boyasız, fön makinesi kullanmadan ve düzleştiricisiz zor ama boya ve ısılı cihazlar saçlarımızı kırıyor ve uzamasını engel oluyor. Bu sebeple saçlarımızın uzamasını istiyorsak boya ve elektrikli cihaz kullanımlarını en az seviyeye indirmenizi tavsiye ederiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ