Porselen Makyaj Nasıl Yapılır?

  • 15 Mayıs 2016
  • 800 kez görüntülendi.
Porselen Makyaj Nasıl Yapılır?

Son dönemlerin trendi olan porselen makyaj hakkında sizlere bilgiler vermek istiyorum. Porselen makyaj gerçekten çok hoş ve şık bir görüntüye sahip olmamız için çok başarılı bir yöntem. Porselen makyajı nasıl yapmalıyız bunu aşamalar halinde yazmak isterim… Öncelikle yüzümüzde ki tüyleri temizlemeliyiz, kaşlarımızı almalıyız. Sonrasında yüzümüze Peeling uygulayarak cildimizdeki ölü derilerimizden kurtuluyoruz.

Cildimize nemlendirici sürerek cildimizi nemlendirip makyaj tabanını hazırlıyoruz. Yüzümüzdeki pürüzleri gidermek için makyaj bazı uyguluyoruz. Cilt tenimize uygun likit fondötenimizi sürüyoruz yüzümüze. Akneli bir cilt olması halinde pudra uygulanır. Gözaltımızda bulunan morlukları kapatmak için kapatıcı kullanarak gözaltı morluklarımızı kapatmış oluruz. Gölge düşen kısımlara kapatıcı uygulamalıyız bu kapatıcı hem gölgeli durmasından kurtarır hem de aydınlık bir görünüm kazandırmış olur. Sonrasında cildimize pudra uygulamalıyız ayrıca pudrayı boyun ve kulaklarımıza da sürmeliyiz.

Göz ve dudak rengini ve yoğunluğunu isteğimize bağlı olarak yapabiliriz. Göz Farımızın kalıcı olması için göz farı bazı kullanmalıyız. Eğer çok yoğun kirpik istiyorsak takma kirpiklerimizi takıp sonrasında rimel ile kirpiklerimizi dolgunlaştırırız. Doğal bir allık süreriz. Ruj tercihimizi ise göz rengimize göre seçmeliyiz. Eğer, koyu bir göz makyaj yaptıysak açık renk bir ruj seçmeliyiz. Açık renk göz makyajı yatıysak koyu renk bir ruj tercih etmeliyiz. Evet bu adımlar sonrasında porselen makyajımızı tamamlamış oluyoruz. Makyajımızın sabitlenmesi için son olarak yüzümüze makyaj sabitlemesini sağlayan bir makyaj temizleyici sprey kullanmalıyız. Spreyle birlikte porselen makyajımızı bitirmiş oluyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ