Neden gerçek aşkı bulamıyoruz

  • 10 Nisan 2018
  • 306 kez görüntülendi.
Neden gerçek aşkı bulamıyoruz

İnsan ne kaybetse ya da neye ulaşmak istese, olmadığında çok zorlamaz; vazgeçer. Farkında mısınız bir tek aşkı, bıksak da asla vazgeçmeden arıyoruz. Peki acaba o kadar aramamıza rağmen neden gerçek aşkı bulamıyoruz?

gerçek aşk

Unutamıyoruz

Geçmişte birini çok sevdiniz; ama yanlış kişiydi ve ayrıldınız. İşte, o kişiye dair hala ihtimaller besliyorsanız, bir türlü unutamıyorsanız, gerçek aşka da ulaşamayacaksınız demektir. Bırakın geçmiş geçmişte kalsın. Siz yeni olanı hayatınıza kabul edin. Çünkü bu hayat bir daha yaşanmayacak!

gerçek aşk

Çıtayı yükseklerde tutuyoruz

Beklentimizi o kadar yükseltiyoruz ki, armudun sapı, üzümün çöpü derken bir bakıyoruz, bir ihtimalimiz olan kişileri de kendimizden uzaklaştırmışız. Hâl böyle olunca aşkı da ıskalamış oluyoruz. Yani sizin beyaz atlı prensiniz six packleri olan çok yakışıklı bir erkek, gönlünüzün sultanı manken gibi bir kadın olmak zorunda değil. İsteklerinizi bir gözden geçirin.

gerçek aşk

Bir daha güvenememek

Bu da aslında unutamamak maddesindeki gibi; geçmişte aldığınız darbeleri bir türlü unutamıyoruz. Böyle olunca yenilikler için de kimseye güvenemiyoruz. Gerçek aşkı da ısklaıyoruz.

gerçek aşk

Ciddileşen konu korkutuyor

Evlenmek, zamanla anne-baba olma fikri insanı korkutuyor. Uzun süreli ilişkinin ardından gelmesi gereken evlilik, yarattığı korkudan sonra aşkınızın elinizden uçup gitmesine sebep oluyor.

gerçek aşk

Sadık kalamıyorsanız

Hem gerçek aşkı arıyor, hem de bir türlü ilişkinize sadık kalamıyorsanız muhtemelen gerçek aşkı bulamayacaksınız. Her şeyde olduğu gibi burada da yapmanız gereken ne istediğinizi bilmek ve ona göre yaşamak…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ