Mucize Cilt Bakımı

  • 10 Nisan 2016
  • 380 kez görüntülendi.
Mucize Cilt Bakımı

Cilt bakımları oldukça önemlidir bayanlar için, düzenle olarak cilt bakımı da yaptırılması oldukça önemlidir. Ancak kimyasal cilt bakım ürünlerine takviye olarak bitkisel cilt bakım ürününü evde bizde yapabiliriz. Mesela şeker, şeker in iyi peeling seçeneklerinden birisidir. Aldığımız kimyasal ürünlerinden hiçbir farkı yoktur tek farkı sağlıklı olmasıdır. Yine aynı şekilde Türk kahvemizi içtikten sonrada fincanın dibinde kalan telveyi çöpe dökmek yerine değerlendirebiliriz. Hemen akıllara nasıl sorusu geliyor. Fincan dibinde kalan telveyi yüzümüze masaj yaparak sürüyoruz. Türk kahvesinin telvesi yüzümüzde kuruyana bekletiyoruz. Eğer çok kuru bir cilde sahipseniz parmağımızı zeytinyağına batırıp telveyi öyle yüzümüze masaj yaparak sürmeliyiz. Kan dolaşımını hızlandırması için uyguluyoruz bu işlemi. Ayrıca zeytinyağı yerine gül suyu ve ya maden suyunu da kullanabiliriz.  Bütün yüzümüze sürdükten sonra yüzümüzde bekletmeden hemen yıkamalıyız.

Eğer cildimiz yağlı ise limon ve kahve ile cildimize maske uygulayabiliriz. Bu maske için ihtiyacımız olan malzemeler çok kolay erişimi olan malzemelerdir. Türk kahvesi, taze sıkılmış limon, süt veya yoğurt. Şimdi maskemizi nasıl hazırlamalıyız o kısmına geçelim.

2 çay kaşığı Türk kahvesi, 2 çay kaşığı taze sıkılmış limon suyu ve çeyrek çay bardağı sütü karıştırıyoruz. Bütün yüzümüze sürüyoruz göz çevresinde dikkatli olmalıyız. Karışımın içerisine eklediğimiz limon cildimizde olan fazla yağların giderilmesinde etki gösterir. Ancak bu bilgiye dayanarak fazla limon suyu eklemeyiniz, cildinizi çok kurutup yaralar açılmasına neden olabilirsiniz. Karışımı hazırladıktan sonra yüzümüze sürüp yaklaşık 5 dakika sonra yıkayarak durulamalıyız. Haftada bir bu işlemi yapmamız cildimizdeki yağlanmadan kurtulmamıza yardımcı olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ