Makyaj Nasıl Temizlenmeli?

  • 29 Mart 2016
  • 508 kez görüntülendi.
Makyaj Nasıl Temizlenmeli?

Gün sonunda yorgun argın eve gidince maalesef ilk işimiz makyaj temizlemek olmuyor, hatta bazen sanki çok zor bir işmiş gibi erteleyip duruyoruz. Çoğu zamanda temizlemeden uyuya kalıyoruz. Başka bir ayrıntıda temizlerken başarılı oluyor muyuz? Şimdi vereceğim bilgilerden sonra bu sorunun cevabını kendinize verebilirsiniz.

Makyaj temizleme mendillerini kullanıyoruz hepimiz ve son derecede de memnun kalıyoruz çünkü yüzümüzdeki bütün kalıntıları alıyor ancak dikkatli kullanım olmazsa hatalı kullanımda tıkanmış gözeneklere yol açabiliriz o yüzden aman dikkat.

O zaman nasıl kullanmalıyız da gözeneklerin tıkanmasına engel olacağız…

Öncelikle gözeneklerimizin tıkanmaması için yatağa girmeden önce yani uyumadan önce kesinlikle makyajımızı temizlemeliyiz.

Mendillerle makyajımızı temizledikten sonra aslında bütün aşamalar bitmiş gibi davranıyoruz ancak öyle değil. Yüzümüzü güzelce yıkadıktan sonra bir jel yardımı ile yüzümüzü yıkamalı ve ardından durulamalıyız.

Ayrıca göz makyajımızı temizlerken unutmamalıyız ki göz çevresi yüzümüzün diğer bölgelerine göre daha narin ve hassastır. Eğer makyaj temizleme mendili ile sertçe ovalarsak bu cildimize zarar verebilir o yüzden kendimize kibar davranmakta fayda var. Hatta en iyisi bir pamuk yardımı ile pamuğu temizleyiciye batırıp, göz kapaklarımızın üzerine bırakıp yayılmasını sonrasında yavaşça silersek daha sağlıklı olur…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ