Kozmetik Ürünlerinizin Bozulup Bozulmadığını Kontrol Edin

  • 20 Kasım 2016
  • 246 kez görüntülendi.
Kozmetik Ürünlerinizin Bozulup Bozulmadığını Kontrol Edin

Öncelikle olarak kozmetik ürünlerin son kullanma tarihleri bu konuda bilgi verse de bazı ürünler için ne yazık ki geçerli olmamaktadır. Çünkü bir takım ürünler daha dayanıklı bir yapıya sahipken bazıları ise kolayca bozulabilen bir yapıya sahiptir. Son kullanma tarihi gelmeden kozmetik ürünlerinizin bozulup bozulmadığını kontrol etmenizde fayda vardır.

Hoş olmayan bir kokuya sahipse çöpe atmalısınız. Kullanılan herhangi bir ürünün bile kokusunda değişiklik mevcutsa o ürünün artık kullanılamayacağı bilinmelidir. İlk kullanılan zamanlara kıyasla daha kötü bir kokuya sahip ürünlerin raf ömrünün dolduğunu fark etmelidir ve kesinlikle kullanmaya devam etmemelidir.

Yapısını değiştiğini düşünüyorsanız tereddüt etmeden bu kozmetik ürününüzle vedalaşın. Makyaj ya da kozmetik ürünlerin yapısında fark edilen değişiklikler o ürünlerin son kullanma tarihi gelmeden bozulduğunun bir göstergesidir. Bu nedenle fark eder fark etmez kullanımı durdurulmalıdır.

Fondötenin yüzeyinde bir yağlı tabaka gözlemliyorsanız atmalısınız. Bu nedenden dolayı fondöten satın alırken de cam şişede ve içi görülebilen ürünlerden tercih etmeniz gerekir. Çünkü fondötenin bozulduğunu fark etmenin en önemli yolu yağlı tabakanın yüzeye çıkmasıdır. Eğer yüzeyde böyle bir yağlı tabaka fark ettiyseniz ürünü çalkalayıp tekrar teninize uygulamak yerine çöpe atmanız daha sağlıklıdır.

Tüm bunların yanında kozmetik ürünlerinizi ne zaman satın aldığınıza özen göstermelisiniz. Çünkü kozmetik ürünlerinden koleksiyon yapar gibi biriktirmeniz ve ne zaman aldığınızı hatırlamamanız makyaj malzemelerinizin bozulup bozulmadığını fark etmenizi zorlaştıracaktır. Bozuk ürünleri kullanmak yerine, teninize uygun ve sağlıklı ürünlerden kullanıyor olmanız her zaman daha yararlı olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ