Kış Modası: Kaban

  • 16 Ocak 2018
  • 164 kez görüntülendi.
Kış Modası: Kaban

Mevsimin en olmazsa olmazı tabii ki kaban. Hem de ne giyersen giy kesinlikle en dış ve baş köşeye kuruluyor. Esasında vakası bu tür dışarıdan değerlendirdiğinde de diğerlerinin pek de önemi kalmıyor gibi. Şimdi kimse alınmasın, darılmasın ama kabanı üzerinden çıkarmak biraz bu havada cesaret istiyor. Öyle ki, dış mekandan kendini içeri bile atsan kendisine gelmek bir hayli zor oluyor. Bu yüzden her nereye gidersek, nereye girersek girelim bir vakit kabanlarla, montlarla yatıp kalkmaya alışmalıyız. İçeri de neler oluyor bir vakit kimse bilmese bile olabilir. Hava soğuk, üşümeyin, lütfen üşütmeyin!

Klasik İnsan

Zamansız moda dolabının en tanıdık yüzü de yün kabanlar. Farklı renklerin enerjisi ile classicliği daha sevinçli duruma getirebiliyor. Kış modası ile vintage manzarası vurgulamak isteyenlerin gözü tekrar kruvaze yakalara takılıyor. Düğmesiz şuradan o bölgeye gidemeyecek bir havada üzülmeyin sarıp sarmalanmak da moda. İçinize kalın bir şeyler giyin kesinlikle ama yün kaban da tekrar vazgeçmeyin, en azından kış mevsimi bitine kadar.

Yine Biraz Parka

Bu kez classic modaya classic tipi ile yanıt veren parka modelleri, classic tarzdan rol çalıp, renkleri kullanarak dikkatleri üzerine çekiyor. Peluş kapüşonların da tıpkı renkler gibi sanki sezonda ağır bir yeri var. Genellikle de sportif kombinler amacıyla bu yer lüzumtiğince derin. O durumda yer açın kış modasında tekrar kendisine biraz yer edinsin!

Tüylü Bir Palto Ya da Manto

Tabii ki de aklımıza tüy diye tanımladığımız vakit bundan sonra ilk gelen peluşlar oluyor. Ama öyle çok çok çeşitlendirmeye gelmiyor bundan sonra. Pastel tonların en uçukları, tatlıları bir araya toplanmış bir tüy yumağı yapmış üzerimize üzerimize geliyor.

Kimine Göre Puf Kimine Göre Şişme

Kime ve neye göre olursa olsun bundan sonra hiçbir kuralı yok. Bir gece aniden elbisenize konup en özel davetlere de gelebilir sizinle, günün koşuşturmasında markete de. Hatta içersinde pijamada olabilir, mini bir elbise de. Artık şişme montlar saydam, sıvı, her halin şeklini alan tavrı ile varlar. Üstelik hep olacak gibi duruyorlar. Hem de öyle kulaktan dolma sokak modası laflarında, kenarda, dolabın bir köşesinde falan değil, bildiğin hepimizin üzerinde.

Güneş bile aldatmıyor bundan sonra. Havanın soğuk olduğunu ön görü etmek amacıyla incelemeye da lüzum yok. Bu yüzden dikkatli olmalı kat kat üzerine, ceket kaban üzerine, ne bulursanız bütün bunların üzerine sarın sarmalanın. Arada bir de kesinlikle buraya uğrayın.

Alıntı: Modaviki

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ