Kinoa ile enerji kazanın!

  • 24 Haziran 2016
  • 708 kez görüntülendi.
Kinoa ile enerji kazanın!

Kinoa ile zayıflayanlar And Dağları eteklerinde yetişen ve geleneksel besin kaynağı ve geçim kaynağı olan önemli bir bitkinin tohumları olarak bütün dünyada tüketilmektedir. Son yıllarda Türkiye’de de adını duyurmaya başladıktan sonra tüketimi sağlanmıştır. Özellikle besleyici değerleri yanı sıra birçok açıdan da vücuda enerji vermesi kinoanın tercih edilmesine nedendir spor yapanlar için ve beden gücüyle çalışanlar için günlük gerekli olan tüm protein, vitamin, mineral, aminoasit ve besin lifi ile enerji verir ve vücudun zinde kalmasını sağlar. Ayrıca vücut direncini artırarak halsizlik, yorgunluk, bitkinlik gibi durumları ortadan kaldırır. Bu sayede çalışanlar için de alternatif bir şekilde tüketilebilecek olan Kinoa şimdi internet üzerinden kinoa çayı olarak daha büyük bir avantaj sunulmuştur.

Günlük olarak tüketebileceğiniz bu çay  sayesinde yorgunluğunuzu atacak ve kendinizi daha zinde hissedeceksiniz. Enerjinizi artırılması açısından besin listesine eklemeniz gereken bir besin olan Kinoa etten 10 kat daha fazla protein içermektedir. Ayrıca içeriğinde bulunan 20 aminoasitten dokuzu vücut tarafından yapılamayan önemli amino asitlerdir.  Bu aminoasitleri de karşılayan Kinoa birçok özelliğiyle vücuda zindelik sağlık ve deva kazandırmaktadır. Kinoanın dünyada Arpa, Buğday  gibi tahılların küresel ısınma nedeniyle üretimlerinin düşmesine alternatif olarak önerilen bir gıda olan Kinoa her açıdan zengin bir içeriğe sahiptir. Diğer tahıllarda olduğu gibi glüten içermeyen Kinoa; Çölyak hastaları için önemli bir gıdadır.

Ayrıca yüksek proteini vejetaryen beslenenler için de önem teşkil eder. Kolesterolü düşürmede iyi kolesterolü yükseltmede etkilidir. Yüksek tansiyon ve diyabet içinde dengeleyici özelliği olan Kinoa; içerdiği kalsiyum, magnezyum,  fosfor, çinko ve demir  mineralleri sayesinde vücudun direncini arttırır. Ayrıca demirin emilimini kolaylaştıracak kalsiyum içermesi hücrelere taşınan oksijenin sağlanmasına da etkendir. Beyin sağlığı ve zihin gelişmesi için de önemli olan kinoa her yaşta tüketilebilir. Kinoa yüz ayrı çeşide sahiptir. Ancak tüketilen kırmızı, siyah ve beyaz türüdür. Ülkemizde satışa sunulan kinoa yorumları türüdür. Kinoanın bir çok faydalı özelliğinden sizler de istifade etmek isterseniz siparişinizi  sitemiz üzerinden vererek hemen adrese teslim talep edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ