İlişkinize Bir Haftada Devrim

  • 10 Nisan 2016
  • 371 kez görüntülendi.
İlişkinize Bir Haftada Devrim

Mutlu bir birlikteliğiniz var ama yine de sanki olumsuz giden bir şeyler var gibi mi geliyor size. Ortada bir sorun olmadığı için nasıl çözeceğiniz konusunda da kararsız kalarak içten içe üzüleceksiniz. Ancak ilişkinizin eskisi gibi mutlu, huzurlu ve en önemlisi içinizi kemiren o olumsuzluktan kurtulmanız için tek ihtiyacınız olan, ilişkinize sadece 1 hafta daha fazla zaman ayırıp özen göstermeniz. Peki, bu bir haftada yapmamız gereken çok mu zor, hayır. Gelin şimdi gün gün ilişkimizi nasıl yoluna sokacağız onu yazayım….

Birinci gün, ilk günümüzde neler yapacağımızın planını yapıyoruz. Bir haftalık bir beraberlik planı günlük planlarımızın yanında birbirimize sağlıklı zaman ayırmak için plan yapıyoruz. Birlikte yemek bir kahvaltı veya bir kahve her fırsatı değerlendirip özenle baş başa vakit geçirmeliyiz. Özellikle hafta sonu kahvaltımızı birbirimize ayırmalıyız. Haftalık planımızı hazırladık ilk günümüzde gelelim ikinci gün yapmamız gerekenlere. Eşiniz veya sevgilinizle birlikle birbirinizin takdir edip sevdiğiniz yönlerini düşünün. Ve bunları yani sizi mutlu eden şeyleri maddeler halinde not alın aynı işlemi çiftinizden de yapması için rica edin ve sonrasında birlikte okuyun birbirinizin sevdiğiniz yanlarını tekrardan hatırlayın. Bu işlem eminim size iyi gelecektir. Şimdi sıra üçüncü günümüzde. Eşinizle veya erkek arkadaşınızla karşılıklı olarak konuşun ve birbirinizi dinleyerek aklınızda oluşan soru işaretlerinizi konuşun. Emin olun size çok iyi bir terapi olacaktır.

Şimdi sıra dördündü günümüzde.  . Birlikte akşam dışarı çıkın baş başa bir yemek yiyin sadece kendiniz ile ilgili konuşun. Telefon, sosyal medya veya başka hiçbir konudan bahsetmeyin sadece kendinizden ve anılarınızdan bahsedin. Eğer bir probleminiz var ise onu arkadaşınız ile yüz yüze konuşun. Muhteşem bir akşam yemeğinden sonra mutlu bir şekilde uyuyun. Şimdi beşinci günümüzdeyiz. Üçüncü gün konuşarak sorunlarımızı aklımıza takılanları konuşmayı denemiştik beşinci günümüzde ise çiftler yazarak sorunlarını çözmeye çalışacak etkili bir yöntemdir. Altıncı günümüzde geçmişe bir yolculuk yapıyoruz hatırladığımız çocukluk anılarımız birbirimize anlatarak keyifli saatler geçirmeniz ilişkinize iyi gelecektir. Yedinci ve son günümüz, son günümüzde bir kutlama yapmalıyız. Kutlama yapmak için özel günlerimizi beklememeliyiz. Bir hafta boyunca uygulamış olduğumuz başarılı bir plan kutlamaya değer bir neden sonuçta..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ