İlişkileri güçlendirecek günlük rutinler

  • 07 Nisan 2018
  • 325 kez görüntülendi.
İlişkileri güçlendirecek günlük rutinler

Hepimizin büyük, küçük, sağlıklı veya sağlıksız alışkanlıklarımız var. Bu alışkanlıklar günlük bir rutin oluşturuyor. Aynı sistem ilişkilerimiz için de geçerli. Daha mutlu bir yaşamın kapılarını aralayacak bu rutinleri dikkate alarak ve ilişkinizi yeniden canlandırabilirsiniz.

Sabah

1. Birbirinizi öpün ve güle güle deyin

Sabahları evden ayrılırken çiftlerin birbirlerini öpüp iyi dileklerde bulunmaları ilişkilerin başlarında güzel bir rutin olsa da zamanla bu rutin rafa kalkabiliyor. Oysa iyi bir veda çok önemli. Eşinizle vedalaşmak için her sabah 3-5 dakika ayırın. Birbiriniz öpün ve günün iyi başlamasını sağlayın.

Gün içinde

2. Birlikte ve ayrı olduğunuzda küçük günlük ritüeller oluşturun

Her ikiniz için anlamlı olan küçük eylemler oluşturmak, bağlantı hissi oluşturur ve ayrı olduğunuzda bile bu iletişim gün boyunca devam eder. Bu rutin bir fincan kahve, her gün söylediğiniz bir şarkı, küçük notlar, öğle yemeği vs. olabilir. Bu tür ritüeller paylaşımı arttırır ve ilişkilerin monotonlaşmasını engeller.

Akşam

3. Birbirini sevgiyle karşılama

Akşam bir araya geldiğinizde tıpkı sabah olduğu gibi birbirinizi öpün ve merhaba deyin. Nasıl olduğunu sorun. Zor bir günün ardından konuşmak yorucu geliyorsa birbirinize sarılın. Sessiz bir ortamda fiziksel dokunuş da son derece güçlü bir eylemdir.

4. Düzenli bir akşam programlaması yapın

Çocuklarınız olduğunda bu özellikle önemlidir. Hayatlarınız çocuklar tarafından kontrol edildiğinde ve ekstra sorumluluklarınız olduğunda, ilişkiler gözden kaçabilir. Sorumluluklardan kurtulabileceğiniz ve birbirinizle gerçekten bağlantı kurabileceğiniz bir gün ve zaman belirleyin.

5. Uyumadan bir bağlanma rutini oluşturun

Her şey bittiğinde, kapılar kapandığında ve artık yatma saati geldiğinde uykuya dalmadan önce duygusal bir bağlantı kurun. Yatağa aynı anda girmeye çalışın. Bu esnada yapılan küçük konuşmalar ilişkiyi kuvvetlendirmek için harika bir zamandır. Mutluluklarınızdan, işlerinizden, endişelerinizden veya gelecekteki planlarınızdan bahsedin. Saygıyla ve gerçekten dinleyerek ilişkinizi kuvvetlendirebilirsiniz.

6. Birbirinize teşekkür edin

Sabah, akşam veya günün herhangi bir saatinde eşinize teşekkür etmeyi unutmayın. Küçük veya büyük herhangi bir şey için teşekkür etmek, ilişkiye huzur ve sevgiyi tesis eder. Size teşekkür eden bir eşe olumsuz hislerle yaklaşmanız mümkün değildir.

7. Sevginizi ifade edin

Eşinizin aşk dilini öğrenin. Kimi sözle, kimi dokunuşlar ifade edebilir. Kelimeler, hediyeler eşinizi her ne mutlu ediyorsa bunu göz ardı etmeyin.

özel içeriğidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ