İç Giyim Ürünleri Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • 25 Haziran 2016
  • 542 kez görüntülendi.
İç Giyim Ürünleri Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İçgiyim alışverişinde birçok alıcının eksik bilgiye sahip olması nedeniyle birçok sorunla karşı karşıya kalınabilmektedir. Bunlardan ilki özellikle Türk iç giyim müşterilerinin bedenlerini tam bilmemelerinden kaynaklanan sorunlardır. Hele ki  internet üzerinden yapılan alışverişlerde beden bilgisinin doğru olarak bilinmemesi alınan ürünlerinin özellikle göğüs sağlığına olumsuz etki etmesine neden olur. Doğru bir bedende alınan içgiyim üzerine giydiğiniz kıyafetin duruşunu değiştirebilecek niteliktedir.

Dünya üzerinde sutyen bedenleri 70-105 arasında beden ölçüsüne ve A-F’ye kadar Cup yani göğüs büyüklüğü ölçüsüne göre üretilirler. Çoğu bayanın hatası sutyen almak istediklerinde sadece 80-85 gibi beden ölçülerine göre sutyen seçmesidir. Göğüs çevre genişliğine göre belirlenen bu bedenler göğüs büyüklüğünüzü belirleyen bedenler değildir. Bedeni geniş olan bir bayanın göğüs cupunun yani göğüs büyüklüğünün küçük olması alınacak sutyenin bedenini tamamen değiştirir. Bu nedenle beden ölçünüzü net olarak öğrenmeniz doğru içgiyim ürününü almanız için olmazsa olmazdır. Bu ölçülerin hatalı olması göğüslerinizin sarkması , kıyafetlerin üzerinizde güzel durmaması ve hatta  yanlış kullanıma devam edilmesi sonucunda sırt ve bel ağrısına neden olacaktır. Alınacak sutyenin göğüslerinizi taşıyabilecek ölçüde olması gerekir. Göğsün sutyen  kalıbından taşmaması, ya da göğüs cupunu doldurmaması yanlış bedende sutyen aldığınızın göstergesi olan ayrıntılardandır. Sutyen bedeni sıkmamalı ancak çok gevşek bırakmamalıdır.

İnternetten yapılan alışverişlerde ise bu bedenlerin bilinmesi özellikle önemlidir. Deneme yapmadan aldığınız ürünlerde hijyen nedeniyle iade yapamayacak olmanız bu konuda detaylı bilgiye sahip olmanızı gerektirir.

İnternetten yapılan içgiyim alışverişlerinde alıcıların akılına takılan bir diğer soru ise ödeme yöntemi sorusudur. Son dönemlerde internet üzerinden güvenle alışveriş yapılabilmesine imkan tanıyan ödeme yöntemi kapıda ödeme yöntemidir.  Kapıda ödeme iç giyim alırken yine doğru beden ölçünüzü seçtiğinizde emin olmanızı öneririz. Çünkü kapıda ödeme yapıp teslim aldığınızda dahi aldığınız ürünü hijyen sebebiyle iade yapmanız mümkün olmaz. Günümüzde kredi kartı kullanımının bayanlar arasında daha seyrek olması da kapıda ödeme yönetimin tercih edilmesinin bir diğer nedenidir. Böylelikle elinizde nakit para ile içgiyim ürününü güvenle satın alabilir ve gelen kargo görevlisine ödemeyi yaparak alım yaptığınız firmaya kolaylıkla aktarabilirsiniz.

https://www.icgiyimdunyasi.net

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ