Hızlı Makyaj Nasıl Yapılır ?

  • 12 Haziran 2016
  • 523 kez görüntülendi.
Hızlı Makyaj Nasıl Yapılır ?

Gittiğimiz her yerde bakımlı ve güzel görünmek isteriz. Lakin bazı durumlarda zamanımız oldukça kısıtlı olabiliyor. Bu durumlarda hızlı makyajın nasıl yapıldığını öğrenerek, telaşımızın olduğu zamanlarda bile makyaj yapabiliriz.

Öncellikle cildi temizlemekle başlayabilirsiniz. Aslında bu makyaj yapmanın ilk kuralıdır. Su ile yakınan yüze nemlendirici sürerek, onu fondötene hazırlayabilirsiniz. Sıradaki adım tamamen size kalmış. Fondöten, BB kremi veya renkli nemlendirici kullanarak yüzünüzün daha pürüzsüz görünmesini sağlayacaksınız. Burada önemli detay ise, yüzünüzü daha yoğun bir şekilde kapatmak istiyorsanız fondöten kullanmalısınız. Eğer kapatıcıya ihtiyaç duymuyorsanız BB kremi veya renkli nemlendirici hem cilt rengini eşitler hem de makyajın daha uzun süre kalmasını sağlayacaktır.Bir çok kişinin ortak sorunu olan göz altı morluklarını da hafif bir şekilde kapatıcı ile yok edebilirsiniz. Gözlerinizin hızlı bir şekilde ortaya çıkmasını sağlayan rimel bu durumda en büyük kurtarıcınız olacaktır. Aynı zamanda hafif bir göz kalemi de sürebilirsiniz. Doğal tonlu bir allık yüzünüze hafif bir renk katacaktır. Allık zamanınızı fazla almayacaktır.Özellikle hafif ve uğraştırmayacak bir allık seçimi zaman kazandıracaktır. Vaktiniz kısıtlı olduğundan dolayı doğal renkli bir ruj uygulamak daha doğru olacaktır. Böylelikle taşma sorunu yaşamadan ve kalem kullanmak gerektirmeden ruju uygulayabilirsiniz.

Unutulmaması gereken nokta şu ki, vaktiniz az ise mutlaka doğal renkleri kullanmalısınız. Çünkü koyu renk makyaj hataları yansıtacaktır ve uygulanması da zordur. Bir başka detay ise, ten makyajının özellikle pudranın ve allığın iyi dağılmış olmasıdır. Rimel yerine eğer eliniz yatkınsa göz kalemi de kullanabilirsiniz. Hızlı bir şekilde makyaj yapmayı öğrenerek , vaktiniz olmasa bile pratik bir şekilde makyaj yapabilir, daima bakımlı ve hoş görünebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ