Hamilelikte İlk Üç Ay

  • 21 Temmuz 2017
  • 382 kez görüntülendi.
Hamilelikte İlk Üç Ay

Hamilelikte ilk üç ay dediğimizde inanıyorum ki, birçok hanım efendiler bir ıyy çekmiştir. Nasıl çekmesinler ki en zor dönemidir belki de hamileliğin. En zor dönemedir zira, hem ruhsal hem de fiziksel zorluklar bir hayli fazladır. Hem de ilk kez karşılaşılıyorsa yani ilk hamilelik ise bu zorluklar ilk kez yaşanacağından daha da etkili olacaktır. Bu arada  düşük riskinin en fazla olduğu dönemdir, aynı zamanda.

Giriş bölümü sizi korkutmasın. Tüm bunlar çekilmez sanılmasın. Hazırlık aşamasını anlatmıştık daha önceki yazımızda. Şimdi de başlangıç döneminde ki handikaplara çadır kurmak istedim. Gülücükleriniz ile bu zorluklar hızla hafifleyecek yerini dünyaya getireceğiniz bebeğinizin, heyecanı alacaktır. Bunda hiç şüpheniz olmasın.

 

Konuya girdik ama bu dönemde annenin zorlandığı bir hususu dile getirmedik unuttuğum sanılmasın. Bunu sona saklamak istedim. Çözümüne odaklanmaktansa doğallığına odaklandığınız da bunu yeneceğiniz den daha doğrusu daha güçlü geçireceğinizden eminim, doğrusu. Neden mi bahsediyorum? Tabi ki özellikle ilk aylar da sıklaşan mide bulantısı ve kusmalardan. Bu dönemi doğal tepkime olduğunu vücudunuzun buna alışma aşamasında olduğunu bilmek sizi rahatlatacaktır.

Konuyu bütünüyle ele almadığımın bende farkındayım. Değinmek istediğim ilk üç ay ve bu aylarda en sık yaşanan handikaplardı. Bunu bilinçli olarak ifade ettim. Handikap demişken aslında tüm bunlar olumsuz gözükse de bu handikapları lehinize çevirebileceğinizi lehine çeviremediklerinizi de doğasına vererek sabırla geçmenizi daha doğrusu geçmenize yardımcı maddeleri anlattım.

Tüm bu zorluklar size en güzel hediyeyi verecektir. Bu yüzden sabretmek size zor gelmemelidir. Ne kusma ne uykusuzluk sizde bu aşkı yetirmesin diyor rahat doğumlar ve sağlıklı bebekler diliyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ