Gül Suyunun Faydaları

  • 21 Nisan 2016
  • 476 kez görüntülendi.
Gül Suyunun Faydaları

Gül suyunun bilinmeyen faydaları nelermiş sizlere onu yazacağım. Gülü birçok alanda kullanıyoruz aslında gerek mutfakta gerek tıpta gerekse kozmetik gibi birçok farklı alanda kullanıyoruz ama diğer yandan gül suyunun da ne kadar faydalı olduğunu pek bildiğimiz söylenemez.  Peki, bu gül suyunun bilinmeyen faydaları nelerdir şimdi bu yazayım.

Her gün sabah uyandığımızda yüzümüzü gül suyu ile yıkayıp temizlersek yüzümüzde ki lekeler gider hem de yaşlanma ile kırışıklıklardan da korur. Yine aynı şekilde yüzümüzü gül suyu ile yıkadığımız zaman gözaltımızda oluşan bezeler, yorgunluk ile birlikte gelen morluklarında geçmesini sağlar. Ayrıca gül suyu çay şeklinde de kullanabilirsiniz. Eğer cay şeklinde kullanırsanız gül suyunun içerisinde bulundurmuş olduğu A, D, C, E, B3 vitaminlerini de almış olursunuz bu vitaminler sizi böbrek enfeksiyonundan ve kalp hastalıklarına uzaklaştırır. Ayrıca sindirim sistemimizi onarır. Ve göz tahrişini geçirir.

Gül suyunun saçlarımıza da oldukça fazla faydası vardır. Zaten bizler bilmesekte satın aldığımız birçok saç bakım ürünlerinin içerisinde gül suyu bulunmaktadır. Gül suyunun içerisinde bulunan bileşenler saç köklerimizi besler ve güçlendirir. Gülün bilinmeyen diğer bir faydası ise hafızamızı güçlendirir. Som zamanlarda bilimsel yapılan açıklamalarda doktorlar gün içerisinde saf  gül suyunun koklanmasını öneriyor, gül suyunun belleğe bilgileri yerleştirmede yardımcı olduğu için oldukça faydalıdır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ