Gözlerinize Aydınlık Verin

  • 15 Kasım 2016
  • 362 kez görüntülendi.
Gözlerinize Aydınlık Verin

Günlük kullanımlarda makyajda dikkat edilmesi gereken en önemli şey, makyajın doğal bir görünümde olmasıdır. Ancak kimi zamanlarda yorgun geçen bir önceki günün izini silmek için basit birkaç makyaj hilesinden yararlanılabilir. Gözlerin yüzde en dikkat çeken bölge olması sebebiyle, uykusuz ve yorgun zamanlarda da bunları belli eden ilk yer olduğu bir gerçektir. Bu durumu ortadan kaldırmak dinlenmiş görünüm verecek makyajla mümkün olabilmektedir.

Göz altına mutlaka aydınlatıcı uygulanmalıdır. Çoğu kadın göz altı bölgesi için sadece kapatıcıdan yararlanır ancak kapatıcı uyguladıktan sonra göz altı makyajı aydınlatıcı ile devam etmelidir. Piyasanın kaliteli markalarının concelear ürünleri kapatıcılık özelliklerinden daha çok aydınlatma özellikleri ile ön plandadır. Bu ürünleri kullanarak daha aydınlık ve dinlenmiş gözlere sahip olmak mümkündür. Diğer yandan göz altı bölgesinde pek sorun olmayan kadınlar kapatıcı kullanmadan sadece aydınlatıcı ile istenilen etkiye kavuşabilirler. Bu aydınlık gözlere ulaşmak için başvurulan ilk makyaj yöntemlerinden biridir.

Aydınlatıcıdan sonra sıklıkla kullanılan bir diğer ürün de beyaz veya ten rengi tonlarındaki göz kalemidir. Gözlerin daha iri görünmesinin sağlamasının yanında gözleri daha aydınlık göstermesi nedeniyle uygulanan başlıca küçük makyaj hilesidir. Makyaj yapmaya vaktin kısıtlı olduğu durumlarda kirpikleri kıvırıp rimel uygulamanın ardından kirpiklerin iç tarafına ten rengi kalem sürmek görünümde oldukça fark yaratılmasını sağlayacaktır.

Güzel görünüm için uygulanan makyajda kusursuz ten kadar kaşların da nasıl göründüğü önem teşkil eder. Bu nedenle kaşların düzgün şekilde alınmış olmasına dikkat edilmeli, gözlere yakın bölgelerde çıkmış kaş kıllarının mutlaka temizlenmesi gerekir.  Gözlerin ön plana çıkması ve daha aydınlık görünmesi için buna dikkat edilmelidir. Kaşlarda düzgün bir şekil elde edilmesinin ardından kaşların hemen altına aydınlatıcı far uygulamak yeterli olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ