Göz Şekillerine Göre Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

  • 10 Nisan 2016
  • 1.435 kez görüntülendi.
Göz Şekillerine Göre Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Her kadının göz yapısı aynı değildir. Bu nedenle bir kadında çok güzel duran göz makyajı, başka bir kadına hiç yakışmayabilir. Göz makyajı yaparken kendi göz yapınıza uygun makyajı yapmanız gerekir. Göz tiplerine göre şu makyajları yapabilirsiniz:

1- Birbirine Çok Yakın Gözler

  • Birbirine Çok Yakın Gözler

Eğer gözleriniz birbirlerine çok yakınlarsa göz pınarlarınızda açık renkler kullanmaya başlayıp, göz kenarlarınıza yani dışa doğru yaklaştıkça far rengini koyulaştırmanız gerekir. Ayrıca farı dışa doğru çekik bir şekilde uygulamanız daha doğru olacaktır.

 

2- Birbirine Çok Uzak Görünen Gözler

  • Birbirine Çok Uzak Görünen Gözler

Bu göz tipi içinde birbirine yakın gözlerin tam tersine göz pınarlarına koyu, göz kenarlarına doğru yaklaştıkça daha açık renk far kullanmanızı tavsiye edebiliriz sizlere daha iyi göz makyajı sağlar.

 

 

3- Düşük Göz Kapaklı Gözler

  • Düşük Göz Kapaklı Gözler

Bu gözlere sahip kadınlar gözlerinin dış kenarlarını çekik göstermelidirler. Bunun için kaşlarının altındaki bölgeyi çok aydınlatmamaları gerekir. Göz kenarlarını ise çok koyu yapmaları daha uygundur. Gözlerinin ucu ile kaşları arasında bir çizgi varmışçasına far uygulamaları daha güzel bir görünüm yakalamalarını sağlayacaktır.

 

4- Çekik Gözler

  • Çekik Gözler

Bu göz yapısına sahip kadınlar kirpiklerinin diplerini iyice boyamaya özen gösterip “smoky” denilen biçimde bu makyajı göz kapaklarına dağıtabilirler. Böylece muhteşem bakışlara sahip olacaklardır.

 

 

5-Badem Gözler

  • Badem Gözler

Makyaj için en uygun göz şekli badem göz şeklidir denilebilir. Bu nedenle bu gözlere sahip kadınlar istedikleri makyajı yapabilirler. Çünkü her biçimdeki göz makyajı bu gözlere uygundur ve yakışacaktır

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ