Göğüs (Meme) Sarkması Nedenleri

  • 16 Şubat 2018
  • 142 kez görüntülendi.
Göğüs (Meme) Sarkması Nedenleri

Kadınların en büyük arzusu dik ve dolgun görünen göğüslere sahip olmaktır. Ancak bir takım nedenlerden dolayı göğüsler dolgunluğunu ve dik görünümünü yitiriyor. Peki, kadınlarda meme (göğüs) sarkmasının nedenleri nelerdir?

Meme sarkmasına yol açan birçok faktör bulunmaktadır. Dik ve dolgun göğüslere sahip olmak istiyorsanız, bazı alışkanlıklarınızı sonlandırmalı, sağlıklı ve yeni alışkanlıklar kazanmalısınız. Son dönemlerde sigara tüketimi kadınlar arasında bir hayli yaygınlık kazandı ve bu durum meme sarkmasının bu denli çok görülmesine neden olan faktörlerden bir tanesidir. Ancak sadece sigara değil daha başka sorunlarda göğüs sarkmasının sebepleri arasındadır. İşte meme sarkmasına yol açan faktörler

Meme sarkması neden olur?

Meme sarkmasına yol açan birçok faktörün bulunduğu söylemiştir. Bunlar arasında sigara içmekte yer alıyor. Ancak asıl birincil neden yer çekimi kuvvetidir. Yer çekimi kuvveti ile aşağı doğru çekilen memelerde ilerleyen yaşın da etkisiyle sarkmalar husule gelmektedir. Bu duruma engel olmak için doğru ve sağlıklı sutyenleri kullanmaya özen göstermelisiniz.

Aşırı kilo alıp vermek de meme sarkması sebeplerindendir. Sürekli kilo alıp veren kadınların vücudunda yaşanan bu değişiklikten göğüslerde nasibini alıyor. Çünkü sürekli kilo alıp verme durumunda vücut bollaşıyor, sarkmaya yüz tutuyor.

Emziren kadınlarda da meme sarkması husule gelen bir problemdir. Memelerin aşırı sütle dolması ve bebeğin anneyi emmesi durumunda memeye aşırı yük bindiği için bir süre sonra süt çekilince memelerde sarkıklık kalıyor.

Hareketsiz bir yaşam tarzı da meme sarkmasının nedenlerindendir. Sadece meme sarkmasına değil, hareketsiz yaşamın birçok soruna etkisi bulunuyor. Düzenli egzersiz yapmanız gerekir.

Sigara cildin elastikiyetini bozduğu için memelerde sarkmalar husule geliyor. Sigarayı bırakmalı ve düzenli spora başlamalısınız. Böylece meme sarkıklığı toparlanmış olur.

Yeterli su içmezseniz, hiç bir zaman sağlıklı bir cilde kavuşamazsınız. Memelerde de sarkıklık görülür.

Göğüs (Meme) Sarkması Nedenleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ