Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

  • 30 Haziran 2016
  • 730 kez görüntülendi.
Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

Özel gecelerde, düğün, mezuniyet partisi, farklı amaçlar için düzenlenen parti ve kokteyller için gündüz makyajından farklı ve özel makyajlar tercih edilir. Gündüz makyajlarında doğal, pastel, nüde tonlarda makyajlar tercih edilirken gece makyajlarında yüz hatlarınızı belli edeceğiniz, dumanlı göz makyajları ya da koyu rujlar ile dolgunlaştırılan rujlar tercih edilebilir. Gece makyajında da gündüz makyajında olduğu gibi önemli adımları vardır. Her şeyden önce yüz tipinize ve ne yapmak istediğinizi belirlemek makyajın dengeli ve hoş durmasını sağlayacaktır.

Gece göz makyajı oldukça önemli ve yapılış aşamasında titizlik gerekir. Gözlerde dumanlı, kalın eyeliner, uzun takma kirpikler ya da renkli farlar kullanılabilir fakat bunlardan bazıları tercih edilmelidir. Yoğun far, kalın eyeliner ve üzerine bir de takma kirpik eklerseniz doğal olmayan bir görüntü elde edersiniz. Bunun için göz kapağına açık, doğal tonlarda far, göz kavisine koyu renk ya da renkli farlarla gölge işlemi yapılabilir en sonunda da daha koyu bir rengi gözlerin dış kısmına hafif dokunuşlarla bakışlara derinlik kazandırabilirsiniz. Takma kirpik kullanacaksanız eyeliner kullanmamanızı tavsiye ederiz ve dudaklarda nüde, açık pembe tonlar tercih edilmelidir. Bronzer kullanılmalı fakat yoğun olmaması gölge ve ışıkları yüzünüzde göstererek daha sağlıklı ve hoş görüntü oluşturacaktır. Ayrıca elmacık kemiklerinin üzerine, dudak üstü ve dudak altına, göz pınarlarına, kaş altlarına da aydınlatıcı sürmeyi unutmamakta yarar vardır.

Gece makyajında ten makyajı oldukça önemlidir. Fotoğraflarda parlamayı önlemek amacıyla içerisinde güneş koruma faktörü olan ürünler seçilmemelidir. Kapatıcılığı olan fakat yüzünüzde homojen şekilde dağılması ve parlama yapmamasına dikkat edilmelidir. Ayrıca kullanacağınız fondöten ya da kapatıcının cilt tipinize ve cilt renginize uygun olmalıdır.

Gece makyajında bir seçenek olarak doğal gözler ve kırmızı ya da koyu rujlar tercih edilebilir. Koyu ruj ya da kırmızı ruj sürerken dikkat edilmesi gereken dudak hatlarınızı doğru bir şekilde dudak kalemi ile çerçevelemek hem rujun kalıcılığını artıracak hem de ruju doğru bir şekilde sürmenize yardımcı olacaktır. Gözlerde ise doğal renk tonlarında ve siyah eyeliner ile tamamlayabilirsiniz. Aydınlatma ve gölgelendirme işlemleri tekrarlanmalıdır. Kaşları da doğru bir şekilde doldurup sabitlemek yüz şeklinizin daha da belirlenmesine yardımcı olacaktır.

Gece makyajınızı tamamladığınızda saatler boyu makyajım bozulmadan kalsın derseniz makyaj sabitleme spreylerinden faydalanabilirsiniz. Bir de yağlı bir cilde sahipseniz mutlaka makyajınızda pudra kullanmayı ihmal etmeyin ve makyaj çantanızda cilt yağlarını emen mendillerden bulundurmak geceyi kurtarabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ