Fondöten Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • 22 Nisan 2016
  • 432 kez görüntülendi.
Fondöten Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hem görünüm için hem de cildimize zarar verilmemesi için makyaj malzemelerinin en önemli parçasıdır fondöten. Peki, ama bizler bizim için hangisi doğru fondöten nereden bileceğiz… Ünlülerin fotoğraflarına baktığımız zaman her zaman kusursuz muazzam göründüklerinin düşünüyoruz. Kaç yaşında olurlarsa olsunlar her zaman pürüzsüz ve lekesiz görünürler ve ciltleri oldukça parlaktır. Bizlerde cildimize uygun makyaj malzemeleri özellikle fondöteni seçersek aynı görüntüye sahip olabiliriz.

Sürekli kendimiz için doğru fondöten arayışı içerisindeyiz tonunu beğensek, mat gelir ya da yumuşaklığı iyi gelir ama tonu tutmaz. Bu kadar çok çeşit varken kafamızın karışması çok doğal aslında. Yalnızca yapılması gereken aslında fondöten seçerken kendimize 3 soru sorarak ve cevaplarını bulduğumuz fondöteni alarak doğruyu bulmuş oluruz.  Bu sorular nelerdir;

1.Cilt Tipimize Uygun Fondöten Seçimi

En önemli unsur kullandığımız fondötenin tenimize uygun olmalıdır. Cildimiz yağlı mı, kurumu yoksa karma mı? Öncelikle cilt türümüzü bilip ona uygun baz da nemlendiricili bir fondöten seçimi yapılmalıdır.

2.Cilt Rengine Göre Fondöten Seçimi

Fondötenimizin rengi en az yapısı kadar da önemlidir. Fondötenimizin boyun ve dekolte bölgesi ile uyumlu olmalıdır. Fondötenimizin rengi tenimiz ile uyumludur kusursuz ve doğal bir görüntü için bu unsur çok önemlidir.

3.Cilt Kusurlarına Göre Fondöten Seçimi

Aslında hepimizin en çok dikkat ettiği özelliğidir fondötendeki kapatıcılık özelliği. Günlük hayatımızda kapatıcılığı az olan fondötenleri tercih etsek bile özel günlerde ise kapatıcılığı daha yüksek fondöten seçimi yapmış oluruz. Unutulmaması gereken nokta, fondötenin kapatıcılığı ne kadar yüksek olursa olsun, cilt tipimize ve rengimize uygun olmadığı sürece asla istediğimiz sonucu elde edemeyecek olmamız.

İşte bu 3 sorunun cevabına uygun fondöten bulursak doğru fondöteni bulmuş oluruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ