Evde Ballı Şampuan İle Kepeğe Çözüm

  • 29 Nisan 2016
  • 445 kez görüntülendi.
Evde Ballı Şampuan İle Kepeğe Çözüm

Saçlarımızdan kepeğin gitmesi için birçok bakım yapıyoruz, yapılması da gerekiyor ancak bu bakımlardan önce saçlarımızdan kepeğin gitmesi için en temel ve etkili yöntem saçlarımızın temizliğidir. Çoğu bayan saçlarını şekillendirmek için saçlarına jöle, saç spreyi, saç köpüğü gibi şekil verme ürünleri kullanıyor, saçlarımızda kepeğe sebebiyet veren en önemli faktörlerde bunlardır. Bu ürünleri ne kadar az kullanırsak o kadar iyi…

Birde şampuan konusu var tabi ki… Her şampuan saçımıza uygun değildir. İçerisinde fazla kimyasal barındıran şampuanlarda saçlarımızda kepek oluşumuna neden olabiliyor. Şimdi sizlere evde kolayca hazırlayabileceğiniz kepeğin saçlarımızdan gitmesinde olukça etkili bir şampuan tarifi yazacağım. Ballı şampuan, kepeğe karşı en etkili şampuandır. Evde de yapımı oldukça kolaydır. Üstelik ballı şampuanı yapmak için sadece havuç yağı, bal ve ılık suya ihtiyacımız var. 6 çay kaşığı ılık suyumuz ve iki çay kaşığı balımızı kısık ateşte balımız eriyene kadar ısıtıyoruz, balımız eridikten sonra ocaktan alıyoruz ve içerisine hemen iki çay kaşığı havuç yağımızı ekliyoruz. Sonrasında iyice karıştırıyoruz bal ve havuç yağını birleştirdikten sonra şampuanımız hazır olmuş oluyor.

Hazırladığımız ballı şampuanımızı duşlarda şampuan kullanmadan sadece evde hazırladığımız ballı şampuanımızı kullanıyoruz. Ballı şampuan içerisinde bulundurduğu bal sayesinde hem saçlarımızı beslemiş oluyoruz hem de saçlarımızda istemediğimiz kepeklerimizden kurtulmuş oluyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ