En Uygun Maskara Nasıl Seçilir?

  • 15 Mayıs 2016
  • 874 kez görüntülendi.
En Uygun Maskara Nasıl Seçilir?

Göz makyajımızın tamamlayıcısı aslında son sihirli dokunuşu diyebiliriz Maskara için. Hatta belki de günlük makyajda vazgeçemediğimiz temel unsurumuz. Bakışlarımızı anında canlandıran güzellik ürünlerinden biridir maskara. Evet, maskara çok önemli o güzel görüntüye sahip olabilmek için doğru maskarayı tercih etmeliyiz ki beklentimiz karşılıksız kalmasın. Peki, nasıl anlarız hangi maskara bizim için doğru olan. Kalın, ince, plastik veya yuvarlak hangi tür maskara fırçasına ihtiyacımızın olduğuna karar verebilmek için bu yazı sizlere gerçekten çok yardımcı olacak…

Klasik ve kalın fırçalar, en sık rastladığımız maskara fırçası modellerinin başında gelir. Kat kat uygulanmaya oldukça uygundur. Özellikle ince ve solgun kirpikler için kalın ve sık kıllı fırçalar çok uygundur. Başka bir maskara fırçası modeli ise uzun ve ince fırça, bu fırçalar kirpiklerimiz kavrayarak ayırıp tek tek uzunluk veren bir maskara modelidir. Eğer kirpikleriniz kısa ve bitişikse tam size uygun bir maskara fırçası modelidir. Hacim vermesini bekleyenler uzun ve ince fırçalar yeterli olmayabilir.

Kıvrık maskara fırçası modelleri, Kirpiklerimiz çok düzse eğer kıvrım vermekte zorlanıyorsak işimizi çok fazla kolaylaştıracak maskara fırça modelidir. Sabahları kirpik kıvırıcı kullanacak vakti olmayanların da bu fırçaları pratik bulacağına eminiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ