En Sık Yapılan Giyim Hataları

  • 14 Kasım 2016
  • 334 kez görüntülendi.
En Sık Yapılan Giyim Hataları

Çoğu kadın giyim hatalarından dolayı dikkatleri üzerine çekerek rüküş görünebilmektedir. Bu da kendilerine olan güvenlerinin sarsılmasına neden açtığı gibi kişilerin dışarıda zevkinden şüphe edilir konuma düşmesine sebep olabilmektedir. Bu nedenle giyinmeye özen gösteren ve her zaman şık ve etkili görünmek isteyen kadınların yazımızda yer verdiğimiz giyim hatalarına dikkat etmeleri onlara büyük ölçüde fayda sağlayacaktır.

Öncelikle olarak aşırı dekolteden kaçınılması gerekmektedir.  Aşırı dekolteli kıyafetlerin her zaman çekici göründüğü düşüncesi tamamen yanlış bir algıdır. Dozunda olmadığı taktirde dekolte tam tersi bir etkiye yol açarak kadınların daha itici görünmesine neden olabilmektedir. Bu nedenle kadınların dekolte seçimlerinde ölçülü ve yerinde kıyafetlere yönelmeye dikkat etmeleri gerekir. Yapılan bir diğer yanlış da pantolon seçimlerinden kaynaklanmaktadır. Vücut tipine uygun modellerde pantolon seçiminin zor olması nedeniyle özellikle sık sık kilo alıp veren kadınlar yüksek bedenleri seçmeye yönelmektedir. Ancak bu hoş bir görünüm elde edilmesinin önüne geçmektedir. Özellikle son zamanlarda oldukça moda olan düşük bel ve dar pantolonlar kilolu kadınların yağlı bölgelerine vurgu yapması nedeniyle kişinin daha da kilolu görünmesine yol açmaktadır.

Çoğu kadın belli bir giyim tarzını yakaladıktan sonra ona uygun kıyafetlerin dışına çıkmaya cesaret etmez. Fakat hiçbir kadının değişime çok kapalı olmaması gerekir. Her ne kadar alınan kıyafetlerin uzun zaman boyunca kullanılabilmesi güzel olsa da tarzlar sürekli değişmektedir. Bu nedenle kadınların modayı takip edip çevrelerini gözlemleyerek tarzlarını da geliştirmeleri faydalı olur. Üstelik eskimiş kıyafetlerinden özellikle kaliteli olanlarından vazgeçmez zor olsa da yıpranmış bir kıyafet görüntüsü dışarıdan hoş karşılanmaz. Aynı şekilde ayakkabıların da bu ölçüde yıpranmamış ve temiz olmasına özen gösterilmesi gerekir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ