Elbisenize En Uygun Feraceyi Seçerek Şıklığınızı Arttırın

  • 05 Ocak 2018
  • 352 kez görüntülendi.
Elbisenize En Uygun Feraceyi Seçerek Şıklığınızı Arttırın

Tesettürlü elbise seçiminde veya bir çok tesettür kıyafet seçiminde tercih artık üretimin çok olması sebebi ile bayanların isteğine bırakılmaktadır. Çünkü istenilen renkte, istenilen desende ve modelde bir kıyafet bulmak artık mümkün hale gelmiştir. Tesettür yıllar öncesi gibi renksiz değil, çok fazla çeşide ve renge bürünmüş şekilde üretilmektedir. Elbise, pantolon ve bir çok kıyafet kesimlerinde en büyük diğer elbiselere göre fark çan etek ve bir çok çeşit elbise arasında yapılmaktadır. Boru elbiselerin tercihi ve bol bir şekilde aşağı kadar inen çan eteklerin tercihleri bu modeller arasında genelde bel üzerinde daraltılarak tam olarak bele göre daraltılmaktadır. Etek uzunluğu bazı bayanlar için tesettür olduğu üzere yere veya bileğe kadar olacak gibi değişebilmekte ve yakalarda gömlek yaka,  bisiklet yaka ve boğazlı yaka modellerine de elbiseler ve bluzlar üzerinde sık sık rastlanmaktadır. Farklı elbise, güncel giyilebilecek pantolon ve etekler arasında tarza uygun ve bayanlara yakışan biçimlerin tercih edilebilmesi mümkündür.

Tesettürlü bayanlar tarafından tercih edilen ferace kullanımı her zaman en önemli kıyafet seçimi arasındadır. Bu kıyafetler dış kıyafetleri olarak değerlendirildiğinden bayanlar için en önemli kıyafetleri olarak gardıroplarını süslemektedir. O kadar bol çeşit olarak son zamanlarda üretilmeye başlanmıştır ki, neredeyse bazıları bayanlar tarafından tesettür abiye kıyafet olarak tasarlanmaya başlanmıştır. Güncel olarak seçim yaparken bayanlar ferace seçimlerini daha çok siyah renkli olanlardan seçseler de son zamanlarda değişik farklı renklerde de ferace üretimi artık başlamış ve her alanda giyilebilecek olan feraceler üretilmeye başlanmıştır.

Ferace Seçimi

Bayanlar bedenlerine göre ferace seçimi yaparken genellikle her alanda giyebilecekleri çeşitleri ile birlikte ferace seçimi yapmak isterler. Renk seçimi yaparken çoğu bayan tesettüre uygun olarak seçmiş olduğu feracelerin bol olmasını tercih ederken bazı bayanlar için ise tesettür için giyilen bir feracenin büzgülü olması da önemlidir. Düz kesim feraceler çok fazla tercih edilerek kullanılır. Düz kesimlerde son zamanlarda yapılan modeller kullanılan boncuk ve işlemeler o kadar üst düzeyde yapılmaya başlanmıştır ki feraceler artık çok farklı ve daha alımlı bir hale getirilmiştir. Bayanlarda en fazla kıyafet açısından tesettür için kullanılan eşarpların kullanılması da en uygun şekilde bir çok modelde oluşturulmuştur. Tesettürlü bayanların en fazla tercih ettiği elbise çeşitleri son zamanlarda uzun ve dış alanlarda da giyilebilecek şekilde tasarlanmıştır. Dış alanlarda giyilebilecek olan elbiselerin genellikle ön kısmından düğmesi veya fermuarı bulunmamaktadır. Fermuarsız olarak tercih edilen bu elbiseler bayanların çoğu tarafından ferace stilinde kullanılmakta ve sokak kıyafeti olarak kabul görmektedir. Bu elbiseler artık her renkten üretilmektedir.

Tunik Seçimi

Tesettürlü bayanların en fazla tercih ettiği kıyafet stillerinden birisi olan tunik pantolon ve tunik etek de son zamanlarda oldukça tesettürlü bayanlar tarafından rağbet gören kıyafet stillerindendir. Tunik seçimi yapmak isteyen bayanlar öncelikli olarak bu tuniğin hangi alanda kullanılması gerektiğini iyi bilmelidir. Çünkü bazı tunikler tamamen abiye olarak tasarlanmakta ve sürekli kullanımı uygun olmamaktadır. Abiye olarak tasarlanan tuniklerin seçimleri genellikle arkadaş düğünleri ve yakın akraba düğünlerinde kullanılmayı tercih edilirken bu tunikler üzerine eşarp seçimleri de bayanlar tarafından itina ile yapılmalıdır. Ayakkabı ve çantaların seçimi de kullanılan tuniğin alt kısmına giyilmekte olan pantolon veya eteğin renklerine uyum sağlayarak kullanıldığında daha şık bir görüntü elde edilebileceği bilinmeli ve bu tuniklerin seçiminde ev tuniği olarak yapılan seçimlerde de kışlık tunik seçimi ve yazlık tunik seçimi birbirinden ayrılmalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ