Domatesin Cilde Faydaları

  • 20 Nisan 2016
  • 480 kez görüntülendi.
Domatesin Cilde Faydaları

Gıda olarak tükettiğimiz özellikle salataların vazgeçilmezi olan domates, E ve C vitamini bulundurduğu için cildimizin güzelleşmesinde oldukça katkısı vardır. Hücrelerin yenilemesini sağlar. Domatesi düzenli kullanımı cildimizin parlamasını sağlar. Dolayısıyla domatesi çok tüketen bayanlar geç yaşlanır.

Cildimizde oluşan kızarıklıkları gidermek için günde 1 tane domates yememiz bizler için faydalı olacaktır. Ayrıca yine domates yiyen bayanların ciltlerinde bulunan sivilcelerin gitmesinde ve yenilerinin çıkmasını engellemede de domatesin etkisi büyüktür. Eğer cildimizde siyah noktalar varsa 1 avokado ve 1 domatesi püre halinde bir araya getirip cildimize sürüp yarım saat bekletip sildikten sonra ılık suyla cildimizi temizleyerek siyah noktalarımızdan kurtulmuş oluruz. Bu işlemi de 4 günde 1 uygulamalıyız.

Cildimizi nemlendirmek içinde yine domates kullanabiliriz. 2 yemek kaşığı yoğurta 1 domates rendeleyip cildimize maska şeklinde sürüp 10 dakika beklettikten sonra yine ılık su ile durulamalıyız. Cildimizi nemlendirmek için b işlemi haftada 2 defa uygulamamızda fayda var. Cildimiz matsa eğer parlatmak için 1 domatesin suyunu sıkıp 1 fincan süt ile karıştırıp pamuk yardımı ile masaj yaparak cildimize sürmeliyiz. Bu maskeyi yıkamak gibi bir zorunluluğumuz yok dilersek yıkamayız. Her gün uygulayıp dilediğimiz parlaklığa ulaşabiliriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ