Doğru Lens Seçimi Önemlidir

  • 03 Nisan 2017
  • 228 kez görüntülendi.
Doğru Lens Seçimi Önemlidir

Kontakt Lens Kullanmaya Başlamadan Önce

Görme kusurlarında gözlük kullanımına alternatif olan kontakt lens; kullanıcıya sağladığı konfor ve göze tam olarak oturması sebebiyle daha net bir görüş imkânı sunmaktadır. Lens kullanımı hijyen kurallarına dikkat etmeyi ve doğru lensi seçmeyi elzem hale getirmektedir. Lens kullanmaya başlamadan önce göz hekiminin detaylı muayenesinden geçmeli, göz yapınızın lens kullanımına uygun olup olmadığına karar verilmelidir.

Göz doktoru kontakt lens kullanmanıza onay verdiği takdirde doğru lens arayışına girebilirsiniz. Kontakt lens seçiminizde unutmamanız gereken en önemli durumlardan biri, başkasının memnun olduğu bir markadan sizin de memnun olacağınız anlamına gelmemesidir. Her insanın nasıl parmak izi farklı ise göz yapısı da farklıdır. Sizin için uygun olan ürünü hekiminizin önerisi ile deneyerek bulabilirsiniz.

Doğru Kontakt Lens Ne Demektir?

Doğru kontakt lens, hem anatomik olarak göz yapınıza uygun hem de yaşam tarzınıza uygun olan lens demektir. Göz hekimi, size önereceği lens markasını ya da lens çeşidini belirlemeden önce illaki göz muayenesi yapmış olacaktır. Fakat yaşam tarzınız hakkında bir fikri olmazsa size doğru lensi tavsiye edemez. Mesela; televizyon, bilgisayar, tablet gibi araçları çok fazla kullanıyorsanız gözünüzü uzun süre kırpmadan odaklıyorsunuz demektir. Bu odaklama ne kadar uzun süreli olursa gözünüz o kadar kurur ve çok uzun saatler sonunda suni gözyaşı solüsyonları bile fayda etmez. Şimdi aynı bireyin gözünde lens ile bu süreyi televizyon ya da bilgisayar başında geçirdiğini düşünelim, bu durum lens takılı gözde çok daha ciddi sorunlar yaratır. Doktorunuz sizin işiniz, süreğen alışkanlıklarınız hakkında bilgi sahibi olduğu takdirde size en uygun lens markasını önerecektir.

Acuvue Kullanıcısına Neler Vaat Ediyor?

Özellikle bilgisayar ile uzun saatler çalışan, klimalı ortamlarda çok fazla zaman geçirmek zorunda kalan, gözünde lens yokmuş gibi pürüzsüz hissetmek isteyen, göz kuruluğu ve sürekli gözlerinde yorgunluk hissi yaşayan lens kullanıcıları için Acuvue lens dünyasında bir reform yaratmıştır. Kullanıcı odaklı ilerleyen firma, kullanıcıya sağladığı konfor ile yeniden kullanılabilir kontakt lens dünyasına altın harflerle geçmiştir. Yüksek performansı, kaliteyi ve konforu, renkli lens kullanıcıları içinde sağlayan Acuvue firması, kullanıcılarından tam not almış, çok tercih edilen bir kontakt lens markası olmuştur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ