Doğal Gece Kremi Nasıl Yapılır

  • 26 Nisan 2016
  • 389 kez görüntülendi.
Doğal Gece Kremi Nasıl Yapılır

Bütün gün yüzümüzde makyajla duruyoruz ve akşam cildimizi temizledikten sonrada gece kremi sürmeliyiz. Gece kremini satında alabiliriz evet ama doğal gece kremi yapmak tabi ki daha iyi etkiler verebilir. Sonuçta kimyasal içermeyen doğal bir krem olmuş oluyor. Peki, evde doğal gece kremi nasıl yapılır?

3 çorba kaşığı badem yağı,3 çorba kaşığı suyu alınmış lanolin, 2 çorba kaşığı kakao yağı, 2 tatlı kaşığı gülsuyu ve yarım tatlı kaşığı süzme bal evet evde doğal gece kremi yapabilmemiz için ihtiyacımız olan malzemeler bunlardır. Cam kâseyi su kaynayan bir kaba yerleştiriyoruz. Sonrasında badem yağı, lanolin ve kakao yağını kaynayan suyun içine koyduğumuz kâseye koyup eritiyoruz.

Malzemelerimiz krem kıvamına gelene kadar karıştırıyoruz. Krem kıvamına geldikten sonra kâsemizi ateşten alıyoruz. Sonrasında gülsuyu ve süzme balımızı ekliyoruz. Son malzemelerimizi de ekledikten sonra kremimizi güzelce karıştırıyoruz bütün malzemelerin eşit şekilde dağıldığından emin oluncaya kadar çırpıyoruz. Ve doğal gece kremimiz hazır. Hazırlamış olduğumuz doğal gece kremimizi her gece uyumadan önce kullanmalıyız. Cildimize iyi geldiğini zamanla düzenli kullanımla anlamış olacağız…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ