Dalgalı Bayan Saç Modelleri

  • 23 Mayıs 2016
  • 1.713 kez görüntülendi.
Dalgalı Bayan Saç Modelleri

Saç modelleri arasında dalgalı saç modelleri en trend modeller arasındadır . Bayanların öncelik olarak tercih ettiği dalgalı saçlar çoğu bayan için tercih edilenler arasında ilk sıradadır. Peki dalgalı saçlar denilince en çok istenilenler, en çok bize yakışacak olan dalgalı modeller hangileridir diye düşünülebilir. Buna cevap olarak şu modeller örnek olarak verilebilir:

Uzun saçlara sahip iseniz eğer saçlarınızın aralarına maşa ile bukleler yapıp daha sonradan o bukleleri tarak ile tarayıp dağıtın. Bu saçınıza yaptığınız dalgaların daha doğal olmasını sağlar. Eğer saçlarınızın açık olmasını istemiyor ve yunan mitolojisine ilham kaynağı olan kızlardan olmak istiyorsanız saçlarınızın üstüne örgüler yapıp bu imajı sağlayabilirsiniz.

Büyük su dalgaları uzun saçlar için ideal olan bir saç modelidir. Yada minik minik dalgalar ile sağlanmış kıvırcık saç modelleri de öyle.

Kısa saçlara sahip iseniz eğer saçlarınızı tam omuzda kestirip saçlarınızın ön kısımlarına bigudiler sararak saçlarınıza dalgalar yapabilir ve fresh bir model yakalaya bilirsiniz.

Dalgalı saç modelleri çeşitlendirilebilir. Sık dalgalı, seyrek dalgalı, su dalgası vb gibi modellerle çeşitlendirilebilir. Ayrıca dalgalı saç modellerine en çok yakışan uygulamalar ise kesinlikle yapılan örgü modelleridir. Alına kadar ince olarak örülmüş taç modelleri, örgüden bandaj modelleri vb modeller uygulanabilir. Bigudiler, slikon çubuklar, düzleştirici, maşa, kaleme sarılarak, şişe sarılarak yapılan, geceden nemli saç örülerek yapılan dalgalı saç modelleri çokça tercih edilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ