Cilt Sorunlarının 7 Önemli Sebebi

  • 10 Haziran 2016
  • 476 kez görüntülendi.
Cilt Sorunlarının 7 Önemli Sebebi

İster inanın ister inanmayın, hayat koşulları ve birtakım bağımlılıklarınız cilt sağlığı ve güzelliğiniz için mühim ipuçları sağlıyor.

İster inanın ister inanmayın, hayat koşulları ve birtakım bağımlılıklarınız cilt sağlığı ve güzelliğiniz için mühim ipuçları sağlıyor. Genellikle cilt problemlerine sebep olacak bu eylem ve liderleri denetim altına alarak, sıhhatli ve ışlıdayan bir cilde sahip olmak olası…

  • Mevsim Değişiklikleri

Havalardaki ani değişimleri ciltte akne ve sivilcelerin yükselişe geçtiği vakitlerdır. Farklı bir iklime seyahat durumundayseniz, cilt bakım ürünlerinizi yeni ikliminize göre kesinlikle tekrardan planlamaniz lazım olur.

  • Düzensiz ve Az Uyku

İş yaşamınız derli toplu ve verimli bir gece uykusuna izin vermiyorsa, veya uyku meselesi yaşıyorsanız, cildinizde bozulmalar kaçınılmaz. Zaten yorgun, cansız ve mat görünecek olan cildiniz, sivilce ve aknelerin çıkmasına da müsait duruma ilerikitir.

  • Sık Havayolu Kullanımı

Mesleğiniz havacılık pazarında olabilir; veya işiniz gereği çok sık uçak ile seyahat ediyorsunuzdur. Bu halde, yüzünüzde akne ve sivilce patlamaları görebilirsiniz. Her ne kadar kabin hava basıncı ve nemi ayarlansa da, natural havadan daha kurudur. Seyahatler esnasında nemlendiricinizi daha fazla kullanmanız gerekecektir.

  • Çarşaflarınızı Sık Değiştirmiyorsanız

Çarşaf, nevgörsel, yastık kılıfı ve hem de havlularımız akne ve sivilce yapan bakterileri barındırmakılar. Yüzümüzün yoğun ilişkide bulunduğu bu eşyaları, oldukça sık değiştirmek cildimizin korunmasında faktör olacaktır.

  • Beslenmenizi Dengesiz İse

Besinnın cilteki etkisi konusu ile ilgili değişik görüşler olduğu halde, birçok eksper kafein, şeker ve yağ yoğunluklu beslenmenin, cildi bozduğunda hemfİkirler.

Her cilt besin ürünlerine değişik reaksiyonlar verebilir, bünyenize ve cilt tarzınaze İdeal beslenme biçimini siz saptayacaksınız. Kötü tesir yaptığını düşündüğünüz ürünleri bir müddet kullanmayarak kendinizi test edebilirsiniz.

  • Gerilimli Hayat

Cilt bozulmalarına en büyük katkenar gerçekleştiren unsurlardan bir tanesi de işiniz veya evinizde yoğun gerilim altında olmanız. Derin soluk egzersizi, natural bölgelarda yürüyüş ve dinlenme ile bu tesiri en aza indirebilirsiniz.

  • Cilt Temizleme

Cildinize derli toplu olarak derin temizlik yapmıyorsanız, makyaj fırçalarınızı temiz tutmuyor ve sık değiştirmiyorsanız, akne ve sivilcelere net çağrı çıkartıyorsunuz demektir. Cildinizde biriken kir ve bakteriler, bir müddet sonra size cilt hastalıkları ve sıhhatsız manzara olarak dönecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ