Cilt Bakımı İçin Yapılması Gerekenler

  • 09 Nisan 2016
  • 645 kez görüntülendi.
Cilt Bakımı İçin Yapılması Gerekenler

Cilt güzelliği, cilt sağlığına bağlıdır. Bu yüzden güzel bir cilt istiyorsak öncelikle cildimizin sağlığını korumaya dikkat etmemiz gerekir. Cilt yapımız, cilt sağlığımızı korumak konusunda önemlidir. Çünkü cilt yapımıza uygun şekilde bakım uygulayarak cildimizi doğru şekilde koruyabiliriz. Ancak cilt sağlığımız tükettiğimiz yiyeceklerden, alışkanlıklarımızdan ve duygusal durumumuzdan da etkilenir. Cildinizi korumak için genel olarak şunları yapabilirsiniz:

Maktaj Temizleme

  • Makyajınızı temizlemeden uyumayınız.

Makyaj yapmak zordur fakat kadınlara asıl zor gelen gün sonunda eve girince o makyajı temizlemektir. Makyajınızı temizlemeniz cilt sağlığınız için çok önemlidir. Çünkü makyaj malzemeleri ciltteki gözenekleri kapatabildiğinden cildimize zarar verebilir. Gözeneklerin kapanması da pek çok cilt problemini beraberinde getirmektedir. Sağlıklı bir cilt için kesinlikle makyajınızı silmeyi ihmal etmeyiniz ve asla makyaj ile uyumayınız.

Su içen Kadın

  • Bol Bol Su İçiniz.

Bilindiği üzere vücudumuzun su oranı çok yüksektir. Dolayısıyla tüm organlarımız için su önemli ve gereklidir. Cildimiz de bu organlardan biridir. Günde 6 veya 8 bardak kadar su içmemiz hem cildimizin hem de diğer organlarımızın sağlığını koruyabilmemiz için önemlidir. Günlük yeterli miktarda su içtiğimizde cildimiz yenilenir ve esnekliği artar. Aynı zamanda su içmek vücuttaki toksinlerin dışarı atılmasını sağladığı için cilt lekeleri oluşumundan büyük oranda kurtulabilirsiniz ve kırışık oluşumunu da engelleyebilirsiniz.

Uyuyan Kadın

  • Uyku Düzeninize Dikkat Ediniz.

Uyku cildi yeniler. Uyku düzensizliği olan kişilerin cilt renginde bozulmalar ve gözaltlarında morluklar gözlemlenebilir. Bu nedenle cilt sağlığı ve güzelliği için günde en az 6 veya 7 saat uyku tavsiye edilir. Ayrıca uyurken yüzünüzde baskı oluşacak şekilde yatmamaya özen göstermeniz gerekir. Çünkü yüzünüze baskı uygulayarak uyumanız cildinizdeki çizgilerin belirginleşmesine sebep olabilir. Bu da istenilen bir durum değildir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ