Cildi Geren Maske Tarifi

  • 19 Haziran 2016
  • 668 kez görüntülendi.
Cildi Geren Maske Tarifi

Zamanın cildimizdeki izleridir kırışıklıklar. Yaş ilerledikçe belirginleşen, zamanın itirafçıları gibi adeta. Fakat geçen bu zamanın etkileri bizi görsel olarak rahatsız edebilmektedir. Rahatsızlıklar arttıkça yapılan işlem ve önlemler de artmaktadır. Dolgular, akupuntur iğneleri, botoks yöntemleri, deri gerdirme vb. gibi ağrılı uygulamalar hem cilt deformasyonuna, hem de zaman kaybına neden olan uygulamalardandır. Bu yüzden ağrı çekmeden evde kendi rahatlığınızda doğal maskelerle sıkı ve gergin bir cilde sahip olabilirsiniz.

Evde yapılacak maskeler:

  • Bir yumurta akını iyice karıştırıp beş dakika bekletin. Daha sonra, bir fondöten fırçası ile yüzünüze sürün. Yüzünüze sürdükten sonra peçete parçaları keserek yumurta akının üstüne uygulayın. Yüzünüze koyduğunuz peçetelerin üstüne yumurta akını tekrar uygulayıp 20 dakika bekletip durulayın.
  • 2 çorba kaşığı limon suyuna 1 tatlı kaşığı karbonat, 1 tatlı kaşığı kil ekleyip karıştırın. Bu karışımı göz altlarınız hariç tüm yüzünüze uygulayınız. Yaklaşık 15 dakika beklettikten sonra yüzünüzü ılık su ile ovarak yıkayıp durulayınız.
  • 1 çorba kaşığı süzme yoğurt, 1 tatlı kaşığı limon, 1 tatlı kaşığı karbonatı karıştırıp cildinize eşit şekillerde uygulayarak 15 dakika bekletip durulayınız.

Bu maskelerin düzenli ve disiplinli olarak kullanılması sıkı ve temizlenmiş bir cilde sahip olabilirsiniz. İlk maske haftada bir, ikinci maskenin de haftada iki kez uygulanarak yapılması ağrısız ve iğnesiz sıkı bir cilde sahip olmanızı sağlayabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ