Çalışan Kadın Ve Erken Yaşlanmanın Etkileri

  • 22 Şubat 2016
  • 948 kez görüntülendi.
Çalışan Kadın Ve Erken Yaşlanmanın Etkileri

Geçmişe kıyasla iş hayatında bulunan kadınların sayısının oldukça artmış olması, çalışan kadınların yaşlanma ile daha erken karşı karşıya kalmasına da neden olmuştur. Özellikle stresli ve uzun saatler boyunca çalışan kadınlar ev hanımı olan kadınlara göre daha hızlı yaşlanıyor ve yaşlanma etkilerini daha erken gösteriyor.

Uzun çalışma saatlerinin etkisi

Yaşlanmayı hızlandıran en önemli etmen yeterli dinlenememe durumudur. Özellikle büyük şehirlerde yaşayıp hem uzun saatler boyunca çalışıp hem de saatlerini trafikte geçirmek durumunda kalan kadınların yaşadığı yıpranma yaşlanma belirtileri olarak yüzlerine yansıyor. Dudak ve yanak çevresinde sarkmalar, göz çevresinde kırışıklıklar, göz altında sürekli morluk ve gözaltı torbalarının oluşması gibi durumlar sürekli olarak yorgun olmanın verdiği belirtilerdir. Yaşanan uykusuzluk ve yorgunluk nedeniyle en hassas olgumuz olan cildimiz yukarıda belirttiğimiz etkilerin yanı sıra matlaşma ve sertleşme de yaşamaya başlar. Bunun yanı sıra hareketsizlikten ya da düzensiz beslenmeden oluşan yağlanmalar da kilo problemleri ve obezite olarak hayat standardınızı bir hayli düşürüyor.

Ameliyatsız gençleşme yöntemleri

Cildinizde yaşanan matlaşma, sarkma ve akne gibi yağlanma sorunlarını ortadan kaldırmak için 30-45 yaş arasında iseniz Thermage adı verilen cilt gerdirme yöntemine başvurabilirsiniz. Alın, göz, dudak ve yanak etrafında bulunan tüm kırışıklıkların yanı sıra kol ve çenede oluşan sarkmaları da kapsayan bu ameliyatsız tedavide 1 seans sonunda sonuç almanız ve iyileşme süreci gibi bir süreç geçirmemeniz sizin için büyük avantaj olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ