Burcunuza Göre Gelinlik Modelleri

  • 30 Mart 2016
  • 721 kez görüntülendi.
Burcunuza Göre Gelinlik Modelleri

Burçlarımız huylarımızı, yapılarımızı, tarzlarımızı, tercihlerimizi az çok etkiler. Günlük hayatta bazı burçlar diğer burçlara göre daha cesur, çılgın giyinmeyi tercih eder. Burçların farklılığı gelinlik seçimlerinde de fark edilmektedir. Dilerseniz gelin şimdi hangi burçlar hangi gelinlik modellerine yöneliyor direk…

Koç Burcu

Cesur ve dinamik olan koç burçları, herkes gibi beyaz gelinlikleri hayal ederler. Fakat günlük yaşantılarında da vazgeçemedikleri seksi ve çekici yanlarını belli etmekten de alıkoyamazlar kendilerini. Koç burçları gelinliklerde modern görüntüyü tercih ederler klasik modellere nazaran. Genellikle geniş omuzlu olan, ya da omuzları geniş olmasa bile geniş omuzlu gösterecek kıyafetleri giymeyi tercih eden koç burcu yine gelinlik seçimini de bu yönde kullanır. İnce askı, dantelli ince askı olabilir veya da ince güpür bağcıklardan yana kullanabilir askı tercihini ama tabi ki o sadelikte bırakmayarak boyunlarına sallantılı inci şeklinde bir aksesuar alarak çekiciliğini tamamlayacaktır. Koç burçları için saç ve makyaj konusuna gelecek olursak onların istedikleri dinamik güçlü görüntüyü saç ve makyaj detayları ile elde ederler. Saç ve makyaj onların bütün motivasyonlarını hem olumlu hem olumsuz yönde etkiler. Duvak konusuna gelecek olursak eğer asla sıradan duvak yönünde bir tercih kullanmazlar farklı bir tüy olabilir ya da bir tülü yine farklı bir tarzda bağlayarak farkını ortaya koyarlar koç burçları…

Boğa Burcu

Rahatlığını ve gelenekleri ön planda tutan boğalar tabi ki gelinlikte de şaşırtıcı tercihler yapmıyor. Geleneksel çizgiler boğa bayanları için olmazsa olmazlardandır. Boğa burcu gelinlik seçimi yaparken kumaşın dokusu onar için önemlidir ipek şifonlar, ham ipekler, organzalara bayılırlar. Sert ve onları rahatsız edecek kumaşlara yaklaşmazlar bile. Boğa urcu için gösteriş her zaman son plandadır onlar için önce rahatlık sonrasında güzellik ve bu tercihi gelinliklerinde de değişmez. Sade düz elbisemsi hatta tarlatan olmadan bil bir gelinlik modeli seçebilirler yeter ki kumaşına dokunduğunda boğa burcunu tatmin etsin.  Saç, makyaj ve duvak konusunda da gelenekselliklere olan düşkünlüğü ön planda olur omuzları açık yüksek bir topuz, çok hafif onu rahatsız etmeyecek bir makyaj ve duvak tercihini yine en sıradan olan dantelli duvaklarımızı tercih ederler.

İkizler

Karışık ve değişken olan ikizleri geleneksel bir gelinlik içinde görmemiz pek mümkün olmaz. Akan bir kumaş onların güzelliklerine güzellik katar. Tercihlerini daha çok egzotik yönde kullanan ikizler mini veya kat kat drapeli ve dekolteli gelinlikleri onları mutlu edebilir. İkizler burcu dekolteyi sever elleri, kolları, omuzları çok kapanmamalıdır. Ama aksesuar olarak ince dantelli eldivenleri kullanmayı tercih ederek rahat ve şık görüntüleri ile farklı bir tarz ortaya çıkartırlar.

Yengeç Burcu

Yengeç için gelinlik çok önemlidir. Hafif kabarık ama eteklerde kabarıklık aşağı doğru kabarıklık artmalı gelinliğin üst kısımları ise tamamen taşlarlar kaplı olmalıdır. Giyimlerinde kadınsılığı ön planda tutan yengeçler gelinliklerde de aynı tercihi yaparlar. Yengeçlerin gerek gelinlikleri gerek saçları gerekse de topuzlarında inci olması gerektiği detayı atlanmamalıdır.

Aslan Burcu

Bir aslan burcu gelinlik tercihini asla ince, sönük veya ucuz yönde yapmaz. Onlar gösterişi cesur renkleri ve büyük temalı elbiselerle mutlu olurlar dolayısıyla gelinliklerini de öyle tercih ederler. Her koşulda şıklık ve özenden bir aslan asla vazgeçemez. Gelinlikte de puldan payetten ve taştan yana kullanır tercihini.

Başak Burcu

Hayatta her şeyin mükemmel olmasını istedikleri gibi başak burçları gelinliklerinin de hatasız bir şekilde mükemmel olmasını isterler. İyi bir kesim net dokunuşlar ve etkileyici bir kumaştan fazlasını istemez başaklar ama istediklerinin de en iyi şekilde uygulanıp onun tatmin edilmesini isterler. Kabarık ve şişkin gelinlik modellerinden uzak duran başaklar bir sadelik aynı zamanda da uçuş uçuş bir gelinlik isterler.

Akrep Burcu

Akreplerin ortası yoktur gelinlik konusunda, ya çok düz sıradan bir gelinlik olmalı ya da çok iddialı bir model olmalıdır. Makyaj konusunda ise koyu renklerden çok pastel tonları tercih eder. Ayakkabı konusuna en önem veren burç olarak seçebiliriz akrepleri.

Yay Burcu

Her koşulda rahat etmek çok önemlidir yay burçları için. Kabarık ve kat kat olmaktan hiç hoşlanmayıp sade ve rahat edeceklerini düşündükleri kumaşlara yönelirler. Hatta genellikle 2 parçalı modelleri tercih ederler, ağır olmayan gelinlik en ideal gelinliktir onlar için. Tafta ve saten, tülden daha fazla tercihtir onlar için.

Oğlak Burcu

Düğün sürecinde her alanı en ince ayrıntısına kadar takip edip planlar oğlaklar. Net kesimli kabarık modellerden yana kullanırlar tercihlerini. Klasik bir topuz veya aydınlatıcı aksesuar ile tamamlarlar gelinliklerini.

Kova Burcu

Görkemli ve farklı gelinlik modelleri hoşlarına gider. Tüyler ve katmanlara bayılırlar. Duvakları da pırıltılı ve farklı olur. Her zaman farklı olabilmek kovanın istisnasız isteğidir. Gelinliğin ön kısmını sade tercih etseler bile arkada illaki göz kamaştırıcı bir detay olmalıdır.

Balık Burcu

Balıklar masallara yakışır bir düğün isterler. Vücudu tam saran gelinlik modellerinden çok aşağı doğru hafif kabaran taş, inci veya fiyonklarla süslü masalımsı bir modeli tercih ederler. Kumaşlarını ham ipek yönünde kullanırlar ayakkabı ve gelinliğin bütünleşmesi bir balık için önemlidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ