Boyanın Akmasını Engelleyecek Yöntemler

  • 13 Nisan 2016
  • 615 kez görüntülendi.
Boyanın Akmasını Engelleyecek Yöntemler

Bir hevesle istediğimiz renge saçlarımızı boyatırız ancak daha saçlarımıza doyamadan rengi akmaya başlar. Yeni boyattığımız saçlarımızın rengini korumak için bazı detaylar var dikkat edilirse istediğimiz renkte kalabilir saçlarımız…

Saç kremi kullanmalıyız. Amonyaksız saç kremi artık her saç rengine göre ayrı renk koruyucu saç kremleri bulunmaktadır rengini korumak adına kullanmalıyız. Saçlarımız çok fazla yıkamamalıyız. Hafta 2 veya 3 defa yıkamamız yeterli olacaktır. Saçlarımızı boyadıktan sonra şampuan ile hemen yıkamamalıyız 48 saat geçtikten sonra yıkayın saç rengi saça iyice oturmalı. Her duş yatığınızda şampuan kullanmak zorunda değilsiniz arada kaçamak yapmanızda fayda var sadece saç kremi de kullanabilirsiniz. Şampuan kremden daha fazla saçtaki boyayı alır. Çok sıcak su kullanmaktan kaçının, ılık veya soğuk su kullanın. Saçlarınızı boyayıp kendi haline bırakmayın bir sonraki boyaya kadar muhakkak evde bakım maskeleri uygulayın.

Çok sık saç boyatmak saçlarınıza zarar verir en ideal boyama süresi 6 haftadır. Havuza girerken saçlarınızı klordan uzak tutun, bone takabilirsiniz aksi halde hem saçınız hem de boyanız zarar görecektir. Saç uçlarınızda oluşan kırıkları sık sık aldırır. ,saç uçlarında oluşan kırıklar hem saçı kötü gösterir hem de boşuna ağırlık yapar. Ve son olarak saçlarınızı sıkı toplayın. Çok sıkı saç modellerinden uzak durun hem baş ağrısına hem de saçlarınızın dökülmesine neden olur saçlarınızı havasız bırakarak….

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ