Bilgi Güvenliği Yönetiminde Başarının Kanıtı: ISO 27001

  • 02 Aralık 2016
  • 213 kez görüntülendi.
Bilgi Güvenliği Yönetiminde Başarının Kanıtı: ISO 27001

Bilgi güvenliği yönetimi, aslında her firmanın başarıyla atlatması gereken bir süreç olarak biliniyor ve bu süreçte her firmanın karşısına pek çok test ışığında, pek çok argüman beliriyor. Bunlardan birkaçı hiç şüphesiz ISO 27001 Baş Denetçi Eğitimi üzerinden eğitim alıp, yetkin bir ünvana da erişmiş olan denetçi tarafından sağlanıyor. Her firma ISO 27001 danışmanlığı bölümünden bir firma ve bir denetçi seçip işe başlıyorlar. Kısa süre içerisinde gerekli risk analizleri yaparak, firmanın yapması gerekenler ve yapmaması gerekenler bir listede denetçi tarafından firmaya aktarılıyor. Kısa süre içerisinde bu rapordaki etmenlerin uygulanması sonucunda ise firmalar rahatlıkla ISO 27001 sertifikalarına kavuşabiliyorlar.

Sertifikanın oldukça önem arz etmesinin iki sebebi mevcut. Birincisi, günümüzdeki ciddi firmaların hiçbir şekilde güvenlik etmeninden haberdar olmamaları ve güvenlik tedbirlerini elden bırakmaları. Özellikle Türkiye’de hack girişimleri çoğunlukla başarılı oluyor ve bu hack girişimlerinde meziyet bilgisayar korsanında değil; kabahat genelde firmanın güvenlik etmenlerini uygulamamasından kaynaklı oluyor. ISO 27001 Belgesi alım sürecinde her firmanın baş denetçisi raporda güvenlik etmenlerini olabildiğince uygun bir şekilde düzenliyor ve sertifikaya uygun bir firma olmanın yanında; aynı zamanda güvenli bir firma da oluyorsunuz.

Günümüz bilgi çağında, oldukça önemli bir sertifika haline gelmiş ISO 27001 gerekli koşullar sağlandığında rahatça alınabilir. Siz de almak isterseniz; ISO 27001 danışmanlığı hizmeti ile başlayarak bunu sağlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ