Beyaz Tenliler Nasıl Makyaj Yapmalı?

  • 07 Nisan 2016
  • 726 kez görüntülendi.
Beyaz Tenliler Nasıl Makyaj Yapmalı?

Beyaz tenli bayanlar duru zaman zaman soluk tenleriyle ön plana çıkar ve kendilerine hayran bırakırlar…

Eğer sizde beyaz tenli bir cilde sahipseniz cildinize oldukça iyi bakmanız gerekmektedir. Maalesef ki ufacık bir sorun bile hemen büyük bir sorun gibi yüzünüze bakılır bakılmaz göze çarpar. Ancak iyi bakıldığı zaman göz alıcı muhteşem bir görüntüye sahip olurlar, birde güzel ciltlerine uygun bir makyaj yaparlar ise çarpıcı bir görüntü elde etmiş olurlar.

Peki, güzelliklerinde tamamlayıcı olan uygun makyaj nasıl olmalı;

Birçok bayanın yaptığı hatayı yapmayın göz farı renginizi göz renginize göre değil ten renginize göre seçmelisiniz, bu bütün ten renkleri için aynıdır dikkat edilmesi gerekilen unsur göz rengi değil ten rengidir. Açık ten rengine sahip bayanlar göz farı olarak koyu renk tercih etmemeli daha çok açık tonları tercih etmelidir. Hafif kahverengi, mor gibi renkler olabilir ancak parlak far tercih etmemelidir.

Eyeliner Seçiminde dikkatli olunmalıdır. Siyah eyeliner çok tercih etmemeliler, ederlerse bile çok hafif ince sürmeleri gerekmektedir yoksa çok hoş bir görüntü olmayabilir. Gri ve kahverengi tavsiyemizdir.

Göz makyajında koyu olarak rimel tercih edebilirler. Hafif var ve eylelineri koyu renk bir rimel ile tamamlarlar ise göz kamaştırıcı bir görüntüye sahip olurlar ancak rimeli çok abartılı sürmemeli.

En önemli tercihlerden biri olan fondöten tercihi, kesinlikle tenimizle uyuşan rengi tercih etmeliyiz. Tenimize uygun olmayan renkleri kullanmamalıyız. Melek ve porselen renklerini kullanabilirsiniz. Beyaz tenlerde kusurlar daha çok göze batar kapatıcı kullanmalısınız eğer cildinizde sivilce falan varsa eğer.

Beyaz tenli olduğunuz için bronzlaştırıcı allık çok yakışacaktır. Özellikle elmacık kemiklerin altı ve burun çevrenize hafif bir bronz allık uygulayabilirsiniz.

Göz farı, eyeliner ve fondötende olduğu gibi rujunuzu da açık ren kullanmalısınız. Açık renk ruj kullanmaktan hoşlanmıyorsanız parlatıcı tavsiye ederiz…

 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ