Beyaz Saçlara Çözüm Önerileri

  • 11 Mayıs 2016
  • 883 kez görüntülendi.
Beyaz Saçlara Çözüm Önerileri

Öncelikle söylemeliyim ki evet bunu yapı saçlarınızdaki beyazlardan kurtulacaksınız gibi bir durum söz konusu değil. Saçların dökülmesinde nasıl en büyük payı var ise yine aynı şekilde saçlarımızda beyazların oluşmasında da genetiğimiz önemli faktörlerdendir. Uzun bir süre stresli dönemler yaşamanızda saçların beyazlamasına sebep olmaktadır. Yine beslenme de önemlidir saç konusunda bazı vitaminlerin vücudumuzda eksik oluşu saçlarımızın beyazlamasına neden olabiliyor.

Eğer vücudumuzda stresten oluşan başka belirtiler yok ise sadece saçlarımız beyazlıyorsa bunun nedeni çok büyük olasılıkla genetiklerimizden kaynaklanıyor. Bazı doğal ürünler sayesinde genetik sebebiyle oluşan veya artmaya başlayan beyaz saçlarımızı azaltabiliriz. Beyazlayan saçlarımızı eski saç rengine dönüştürme gibi bir şey mümkün değil yani en azından şuan için değil. Sadece boya ile saçlarımızın rengini değiştirebiliriz oda bizler için geçici bir çözüm olmuş olur. Geçici olarak beyaz saçtan kurtuluruz evet ama saçlarımıza kimyasal ile zarar vermiş oluruz bunu da göz ardı etmemek gerekir.

Eğer beklenenden çok fazla beyaz saç oluşmaya başladıysa birden B12 eksikliğinden kaynaklanıyor olma ihtimali oldukça yüksek. Saçların beyazlamasını engellemek için kullanılabilinecek vitaminlerde biotin, çinko ve inositol’dür. Bu vitaminleri içeren besinleri tüketirsek düzensiz beslenmeden dolayı oluşan saç beyazlamasına engel olmuş oluruz. Yine eğer saçlarımızda çok fazla beyaz varsa boya yerine onları kapatmak adına saçlarımıza kına sürebiliriz. Hem beyaz saçlarımızı kapatmış oluruz hem de ağır kimyasallı boya kullanmamış oluruz. Başka bir alternatif ise duş alırkan durumala suyumuza ada çayı atmamızda saçlarımızın beyazlamasını engelleyebilir veya geciktirebilir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ