Baş Ağrısına Ne İyi Gelir ?

  • 09 Haziran 2016
  • 514 kez görüntülendi.
Baş Ağrısına Ne İyi Gelir ?

Baş ağrısı problemi genellikle çoğu bireyde yaşanan bir sorundur. Ağrının bir çok sebebi bulunmakla birlikte teşhis sonrası tedaviler genellikle %80 oranında sonuç vermektedir. Ancak kronik baş ağrınız var ise ve haftada en az 1-2 kere ağrı yaşıyor iseniz teşhis sonrası ile tedavi sonuç vermeyebilir. Baş ağrısının sebeplerine baktığımızda ilk olarak stres, tansiyon ve sinüzit sorunu karşımıza çıkar.

Baş ağrısının en kolay ve etkili çözümü su içmektir. Günde 2 litre su içerek baş ağrısından kurtulmanız mümkündür. Susuz kalan vücut işlevlerini tam olarak yerine getiremez ve beyin fonksiyonlarında sorun yaşanır. Bu durumda ne yazık ki baş ağrısı olarak kendini gösterir. Günlük su ihtiyacı karşılanana vücut işlevlerini yerine getirir ve baş ağrınız bu şekilde son bulabilir.

Son dönemler de baş ağrısı sebepleri en çok stres kaynaklıdır. İş ve günlük hayatın yoğunluğu beraberinde baş ağrısı getirir. Soğuk bir duş ve sakin loş ortamda dinlemek baş ağrılarınızı hafifletecek ve rahatlamanızı sağlayacaktır.
Baş ağrınız sinüzit kaynaklı ise rüzgarlı havalardan uzak durmalısınız. Duş aldıktan sonra ıslak saçla gezmemeli ve hemen kurutmalısınız. Bu şekilde sinüzit kaynaklı baş ağrılarınız geçecektir.

Son olarak günlük stres ve kronik ağrılar için buhar banyosu yapmak en doğru hareket olacaktır. Duşta ya da bir kap içinde kaynatılmış suda yüze doğru uygulanacak buhar ile baş ağrılarınız geçecektir. Sürekli devam eden bir baş ağrınız var ise ve kronik bir hal aldıysa bir uzmandan yardım alınması gerekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ