Balık Yağının Cilde Faydaları

  • 11 Haziran 2016
  • 532 kez görüntülendi.
Balık Yağının Cilde Faydaları

Omega 3 yağ asidi bakımından zengin, vücudun ihtiyacı olan asit ve mineralleri içeren balık yağı bir besin takviyesi olup vücut ve cilt için oldukça faydalıdır. Vücut omega 3 yağ asidini üretemediği için dışarıdan takviye olarak alınması gerekir. Somon balığı, mersin balığı, kefal, ringa, alabalık, sardalya, ton balığı, tuna balığı, kılıçbalığı, uskumru, lüfer ve levrek gibi soğuk su balıkları Omega 3 yağ asidi bakımdan oldukça zengindir. Bu balıkların yeterli tüketimi yapılamadığı durumlarda balık yağı kapsül olarak da alınabilir. Balığın gövdesinden ve karaciğerinden elde edilmek üzere iki farklı balık yağı çeşidi bulunmaktadır. Karaciğerinden elde edilen balık yağı diğerine oranla daha fazla A ve D vitamini içermektedir.

Sağlığa etkisi çok olan balık yağının cilde de pek çok faydası bulunur. Omega 3 yağ asitlerini içermesi ile balık yağı cildi besler, nemlendirir; cildin parlak, canlı, sağlıklı ve pürüzsüz görünmesini sağlar. Özellikle ergenlik döneminde yoğun görülen sivilce sorunlarını gidermede yardımcı olur. Cildi nemlendirici etkisi ile cilt kuruluğuna karşı cildi korumada yardımcıdır. Düzenli balık yağı tüketimi sağlıklı, genç, dinç ve diri görünümlü cilt sağlamaktadır. Sivilcelerin yanı sıra egzama, mantar, sedef, selülit, leke, çil, çatlak, döküntü ve kaşıntı gibi cilt sorunlarını azaltmada da yardımcı olmaktadır.

Her cilt yapısında kullanabilen balık yağı cildi yaşlanma etkilerine karşı koruyarak, cildin yenilenmesine de yardımcı olur. Cilt ile birlikte saça da pek çok faydası olan balık yağı saç dökülmelerini önlemeye, saçın hızlı uzamasına, parlak, sağlıklı ve dolgun görünmesine yardım eder.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ