Bahar Yorgunluğuna Hangi Besinler İyi Gelir?

  • 24 Nisan 2016
  • 426 kez görüntülendi.
Bahar Yorgunluğuna Hangi Besinler İyi Gelir?

Genellikle mevsim geçişlerinde ortaya çıkan halsizlik, yorgunluk, karamsarlık ve hatta tükenmişlik sendromu gibi durumlar gelen baharın güzel havasının tadını çıkarmamıza engel oluyor. Güzel havaların gelmesinden mutlu olmak yerine ağrılarımız ile savaşıyoruz. Bahar yorgunluğunu kolay atlatmanın başında ise düzenli beslenme ve doğru besinleri tüketmek geliyor.

Peki, bizim hangi besinleri tüketmemiz gerekiyor bahar yorgunluğunu kolayca atlatmak için… Tatlı ama en zararsız olan hurma en iyi ara öğünlerden birisidir. Potasyum kaynağıdır, ayrıca mutluluk ve enerji hormonu da salgılar. Kahve ve siyah çay yerine mevsim geçişlerinin olduğu dönemlerde sakinleştirici etkileri olan beyaz ve yeşil çayları tercih edin. Havaların birden ısınmasıyla baş dönmeleri olabilir veya baş ağrıları da oldukça çok olan şikâyetlerdendir nu sebepten ötürü çok su tüketilmelidir.

Yaz meyveleri yerini almaya çoktan başladı bizlerde bahar yorgunluğundan kurtulmak için bunalım haline çok iyi gelen çilek ve mide kramplarına çok iyi gelen muzu tüketin. Sinir sisteminde rahatlatıcı etkisi olan bir başka besin cevizdir. Her sabah 1 – 2 adet ceviz yiyin. Güneşten kaçmayın güzel havaların tadını çıkarın her gün güneşte en az yarım saat yürüyüş yapın…

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ