Ayak Kokusu Nasıl Gider?

  • 28 Nisan 2016
  • 519 kez görüntülendi.
Ayak Kokusu Nasıl Gider?

Ayak kokusu gerçekten çok utanç verici bir durumdur. Özellikle bir yere misafirliğe gidildiği zaman veya evde misafir varken sizin dışarıdan o ayak kokusu ile içeri girmeniz. Gerçekten utanç verici bir durum bu yazdıklarım.  Ayak kokusunu temizlik veya pislik ile çok alakası olduğu söylenemez ayak kokusunun oluşum nedeni tamamen ayağın terlemesidir. Nasıl biz insanlar terlediğimizde koku oluşuyorsa ayakta aynıdır işte. Düşünün işte ayak birde ayakkabıda kapalı olarak duruyor terlemesi daha kolay oluyor.

Doğru ayakkabı, doğru çorap, ayak temizliği de tabi ki etki etmektedir ayak kokusuna. Bu saydıklarıma dikkat edildikten sonra birde bu yazdığım tarifi uygularsanız eğer ayak kokusundan kurtulmuş olursunuz. 20 gram aynısefa çiçeği, 2çorba kaşığı üzüm sirkesi, 5çorba kaşığı himalaya tuzu ve 5 litre su ihtiyacımız olan malzemelerdir.

5 litre ılık suyumuza aynısefa çiçeği, sirke ve himalaya tuzumuzu ekliyoruz ve iyice karıştırıyoruz. Hazırladığımız karışımda ayaklarımızı 30 dakika kadar bekletiyoruz. Ve böylelikle ayak kokularından kurtuluyoruz. Bu işlemi 7 gün uygulamalıyız…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ