Ayak bakımı hakkında herşey

  • 14 Haziran 2016
  • 525 kez görüntülendi.
Ayak bakımı hakkında herşey

Ayak Bakımı söz konusu olduğunda genellikle herkesin aklına ilk olarak pedikür uygulaması gelmektedir. Pedikür uygulaması ile tırnak kenarlarında oluşmuş olan fazla deriler ve etler temizlenerek, tırnakların yolu meydana çıkarılır ve aynı zamanda tırnaklar da düzenli bir biçimde kesilerek ayak bakımı gerçekleşmiş olur. Ancak bazı durumlarda sadece pedikür uygulaması ile gerçekleştirilen ayak bakımı yeterli olmamaktadır. Bu durumlarda medikal ayak bakımı gibi geniş kapsamlı ve önemli cihazlar kullanılarak yapılan uygulamalar yapılmalıdır. Aksi halde tırnaklarda meydana gelen problemlerin tedavisinde pedikür uygulaması yeterli olmayacaktır.

Dansçı ayak bakımı da özel bakımlar arasında yer almakta olup, pedikür haricinde özel sistemler ile yapılan bakımlara dahildir. Dansçıların ve sporcuların ayaklarının sürekli kapalı olması ve buna bağlı olarak da genellikle mantar enfeksiyonu, deforme tırnak gibi problemlere yol açması olası olmakla birlikte, tedavi edilmediği takdirde bu sorunlar aha da ilerleyerek geri dönüşü zor sorunlar olabilmektedir. Dansçı ayak bakımı yapan kliniklerde genellikle görülen problemlerden bazıları ise;  sertleşen deri dokuları yani bir diğer ismi ile nasır, tırnak batması, deforme tırnaklar ve mantar enfeksiyonu olarak sıralanabilmektedir. Bu tür olumsuzluklar ile karşılaşmak istemeyen dansçılar ve sporcuların mutlaka düzenli olarak ayak bakımlarını yaptırmaları gerekmektedir. Ayrıca bilinmelidir ki bu tür önemli bakımlar mutlaka güvenilir ve kaliteli klinik ve merkezlerde yaptırılmalıdır. Aksi halde istenmeyen neticeler ile karşılaşılabilmektedir.

Çatlak topuk tedavisi ise yine medikal yak bakımı yapan kliniklerden biri olan Beautyderm’de yapılan önemli ayak tedavilerinden biridir. Aşırı kilolu kişilerde, alın ayak gezen kişilerde ve yanlış ayakkabı tercihlerinde kendini gösteren bu problemin tedavisi kısa sürede ve uzman ekibimiz tarafından yapılabilmektedir. Çatlak topuk tedavisi yapan her merkez maalesef güvenilir olmamaktadır. Bu nedenle bilinir merkezler ve en önemlisi de ayak sağlığı bile olsa bu alanda hekim barındıran klinikleri tercih etmeniz son derece önem taşımaktadır. Beautyderm olarak bizler her alan için ayrı uzmanlarımız ile sizlere kaliteli bir hizmet garantisi vermekteyiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ